Olimpiady Specjalne w Szwajcarii Bałtowskiej

6 1 2 4 5W dniu 9 lutego 2023 roku odbyły się Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Narciarstwo Alpejskie – Bałtów 2023 pod Honorowym Patronatem STAROSTY OSTROWIECKIEGO – MARZENY DĘBNIAK zorganizowane przez Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Stowarzyszeniu „SZANSA”. Pogoda dopisała i w Szwajcarii Bałtowskiej w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym zawodnicy z 7 klubów z Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie rywalizowali w slalomie gigancie.

W zawodach mogli brać udział zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich klubach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów. – powiedział Przemysław Walczyk, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego mityngu i trener narciarstwa alpejskiego w „SZANSIE” – Niedopuszczalne jest, aby na zawody przyjechali zawodnicy, bez wcześniejszego przygotowania. Trener zgłaszający zawodnika powinien mieć pewność, że nie naraża swojego podopiecznego na niepotrzebne ryzyko np. będzie to jego pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie. My się cieszymy, że aż dwóch zawodników z „SZANSY” trafiło do najsilniejszej grupy.

Słowa przysięgi Olimpiad Specjalnych:

„Pragnę zwyciężyć,

Lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,

Niech będę dzielny w swym wysiłku”

wypowiedział zawodnik „SZANSY” Konrad Dębniak, który pełni funkcję Lidera w Olimpiadach Specjalnych. Natomiast uroczystego otwarcia dokonał Pan Starosta Powiatu Ostrowieckiego Andrzej Jabłoński.

Do zawodów zgłosiło się 7 klubów z Olimpiad Specjalnych Oddział Regionalny Świętokrzyskie: „KRYSZTAŁKI” Kielce, „MAAG” Kielce, „NIEPOKONANI” Sandomierz, „STRZAŁA” Jędrzejów, „TACY SAMI” Skarżysko-Kamienna, „TORNADO” Skarżysko-Kamienna oraz gospodarze „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski.

Jestem niezwykle dumny, że w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej, który działa przy Stowarzyszeniu „SZANSA” funkcjonuje Klub Olimpiad Specjalnych, w którym jest trenowanych aż tyle dyscyplin – powiedział Robert RogalaWśród nich jest również narciarstwo alpejskie, jedna z trudniejszych i nie ma co ukrywać, droższych dyscyplin. Dzięki staraniom członków Klubu Olimpiad Specjalnych i członków Stowarzyszenia „SZANSA” nasi zawodnicy mają do trenowania i startowania świetny sprzęt. Kolejny raz, jak po każdych zawodach chciałbym też podziękować pracownikom, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, moim zdaniem na tak wysokim poziomie.

Zawodnicy po zmaganiach otrzymali medale, Ostrowiec Świętokrzyski reprezentował Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, który tym razem wystawił 5 zawodników, którzy zdobyli 5 medali. Paweł Dunal i Paweł Menducki zdobyli złote medale, Robert Kozłowski i Marcin Dunal zdobyli srebrne medale, a i Damian Przygoda zdobył brązowy medal.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie wielu instytucji wspierających, tym razem szczególnie dziękujemy Starostwu Powiatu Ostrowieckiego, Stacji Narciarskiej „Szwajcaria Bałtowska”, Szkółce narciarskiej i snowboardowej AMIGO-SKI.pl, Bałtowskiemu Kompleksowi Turystycznemu, Sklepowi Sportowemu Centrum Sport oraz Firmie TBM – powiedział Przemysław Walczyk Dało się usłyszeć wiele pochlebnych ocen za zorganizowanie zawodów. Oczywiście wielka w tym zasługa członków naszego Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, którzy dopięli wszystko na ostatni guzik nie tylko w dniu imprezy, ale dużo wcześniej, mimo, że zabrakło naszego głównego dyrygenta, który właśnie w trakcie przygotowań narciarskich w grudniu doznał kontuzji.

Na przełomie lutego i marca 2023 roku w Zakopanem odbędzie się Europejski Mityng Narciarstwa Alpejskiego, w którym weźmie udział 100 zawodników. Swoje reprezentacje wystawi 11 państw z całej Europy. Oddział Regionalny i Polskę będzie reprezentowało aż trzech zawodników z „SZANSY” będą to Paweł Dunal, Marcin Dunal i Robert Kozłowski.

Polecamy również