Super akcja w hali MOSiR-u

Podczas sobotniego meczu siatkówki w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u można było zarejestrować się i zostać potencjalnym dawcą szpiku i komórek macierzystych. Akcja była zorganizowana przez fundację DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska-niezależna organizacja non-profit, zajmująca się przeszczepami szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych.-Akcja ta miała miejsce nie po raz pierwszy na terenie tego obiektu- mówi jedna z wolontariuszek Magdalena Kucharska- Niestety teraz zarejestrowało się tylko 14 osób, a ostatnio było dwa razy więcej. Szkoda bo rejestracja jest bardzo szybka i pobieramy tylko wymaz z wewnętrznej części jamy ustnej.Misją Fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.
Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada również status Organizacji Pożytku Publicznego. W ciągu 7 lat w Polsce udało się zarejestrować ponad 822 tysiące potencjalnych dawców.
Celem statutowym Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia prowadzona na rzecz chorych na białaczkę i inne schorzenia kwalifikujące do przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Nasze cele realizujemy między innymi poprzez następujące działania:

  • edukacja społeczna w zakresie dobrowolnego dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych;
  • pozyskiwanie, badanie i opieka nad potencjalnymi Dawcami szpiku i komórek macierzystych;
  • opieka nad realnymi Dawcami szpiku i komórek macierzystych;
  • zorganizowanie i zarządzanie Ośrodkiem Dawców Szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych krwi obwodowej;
  • pozyskiwanie środków finansowych na rozbudowę i zarządzanie Ośrodkiem Dawców Szpiku;
  • prowadzenie dokumentacji i przekazywanie danych przewidzianych prawem do centralnego rejestru Dawców szpiku i krwi pępowinowej Poltransplant;
  • współpraca z innymi Ośrodkami Dawców Szpiku, ośrodkami transplantacyjnymi i rejestrem Dawców szpiku i krwi pępowinowej na terenie Polski i poza jej granicami.

Rejestracji można dokonać na stronie internetowej .

M.M

Polecamy również