Woda nie podrożeje

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. W naszym mieście nie będzie w tym roku podwyżek cen wody oraz opłat za odprowadzanie ścieków. Cena wody postanie na dotychczasowym poziomie i będzie wynosić 3zł. 58 gr za metr sześcienny, cena odprowadzania ścieków utrzyma się na poziomie 5 zł i 11 gr. W sumie cena jednego metra sześciennego wody oraz odprowadzonych ścieków wynosi 8 zł i 69 gr. i jest jedną z najniższych w województwie świętokrzyskim.

– Po długich i merytorycznych negocjacjach uzgodniliśmy, że w tym roku w naszym mieście nie będzie żadnych podwyżek cen wody oraz ścieków – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Nie zgodziłem się na pięcioprocentową podwyżkę jaką zaproponował zarząd Miejskich Wodociągów i Kanalizacji. Uznałem, że można poszukać oszczędności w działaniach spółki, która jest stabilna. To wpisuje się w cały cykl zdarzeń, ponieważ w tym roku po raz pierwszy od 26 lat nie podnieśliśmy podatku od nieruchomości. Ostrowiec na tle innych miast ma jedną z najniższych cen wody.

Brak podwyżek cen wody i ścieków jest możliwy dzięki działaniom inwestycyjnym w firmie MWiK.

– Po wnikliwej analizie postanowiliśmy przyspieszyć działania inwestycyjne w w spółce, a konkretnie wprowadzić radiowy odczyt wodomierzy – mówi prezes MWiK Zdzisław Foremniak. – Inkasenci zostaną przesunięci do grupy inwestycyjnej i to pozwoli na oszczędności. Decyzja ta pozwala na pozostawieniu ceny wody na dotychczasowym poziomie. Działania te są przyjazne dla mieszkańców i inwestorów.

W pierwszej kolejności radiowy odczyt wodomierzy zostanie wprowadzony na osiedlu Kolonia Robotnicza. Odczyty będą prowadzone raz w miesiącu. Stopniowo radiowe wodomierze będą wprowadzane na inne osiedla.

– Woda miała podrożeć o 18 groszy, a ścieki o 26 groszy za metr sześcienny, a to oznaczałoby dla mieszkańca wzrost kosztów utrzymania o około 50 złotych rocznie – mówi dyrektor do spraw ekonomicznych MWiK Łukasz Madej.- Stwierdziliśmy, że jako spółka jesteśmy w stanie poradzić sobie bez tych podwyżek. Dodam jeszcze, że wodomierze radiowe będą wprowadzane systematycznie na ostrowieckich osiedlach.

mwik 1Z zasobów MWiK korzysta około 10 tysięcy odbiorców. Podwyżek cen wody i ścieków nie będzie na pewno do 30 kwietnia 2017 roku.

Polecamy również