Nowożeńcy pobiegli

Cykl biegów „III MosirGutwinRun2015” wkroczył w decydującą fazę. W przedostatniej 5. rundzie najlepszy na obu dystansach okazał się Michał Jagieło z Lubieni k. Starachowic. W biegu na 5km przerwał zwycięską passę ostrowczanina Piotra Gałka, który triumfował w dwóch ostatnich rundach. Dzięki temu 18 października, kiedy odbędzie się finałowa runda imprezy, walka o triumf w „Półmaratonie na raty” będzie pasjonująca, a końcowej wygranej powinny decydować sekundy.

Pozycja Michała Jagieło w „Maratonie na raty” wydaje się być niezagrożona. Reprezentujący grupę Sport Medical Rehabilitacja Ostrowiec Św. biegacz wygrał cztery z pięciu rund na dłuższym dystansie.biegi1biegi 2biegi3biegi 4biegi 5biegi6

Najlepsza wśród kobiet na 10km powinna być Kinga Kacuga z Bałtowa, która z rundy na rundę prezentuję coraz lepszą dyspozycję. Była szósta w kategorii open w biegu organizowanym na rozpoczęcie (28 czerwca) i zakończenie (30 sierpnia) wakacji. Tym razem otarła się o podium, dając się wyprzedzić na mecie tylko trzem panom. W stawce kobiet wydaje się być poza zasięgiem, ale musi to jeszcze potwierdzić podczas finałowej rundy, gdyż do zaliczenia pełnego „Maratonu na raty” brakuje jej jednego startu. Na krótszym dystansie faworytką zdaje się być ostrowczanka Wiktoria Zawolik, choć tym razem musiała się mocno napracować na finiszu, by zwyciężyć wśród pań. Na mecie zameldowała się o przysłowiowy „włos” (1 sekundę) przed inną ostrowczanką – Dominiką Łukasiewicz.

Niedzielnym biegom na Gutwinie towarzyszyła delikatna mżawka. Nie odstraszyła jednak od uczestnictwa w imprezie. W obu biegach wystartowało w sumie 120 osób, a rozbieganą stawkę uzupełniło 30 dzieci, dla których tradycyjnie również przygotowano biegowe konkurencje. Piąta runda tegorocznych biegów na Gutwinie była wyjątkowa. Po pierwsze paradoksalnie (mimo padającego deszczu) wreszcie nie przeszkadzało upalne słonko, co sprzyjało uzyskiwaniu dobrych czasów. Wreszcie – po drugie – „III MosirGutwinRun2015” miał specjalnych gości, a była nimi para nowożeńców, ostrowczanie Anita i Paweł Skuza, którzy wzięli udział w „honorowym” starcie do biegu na 10km. Gdyby ogłoszono konkurs na najoryginalniejszy ubiór – wygraną mieliby w kieszeni! Nikt pewnie nie wpadłby bowiem na pomysł, by do biegania założyć… ślubne ubranie.

Wyniki (najlepsze „10” open):

Półmaraton na raty (ok. 5km):
1. Michał Jagieło (Lubienia / Sport Medical Rehabilitacja Ostrowiec Św.) – 0:18:37
2. Piotr Gałek (Ostrowiec Św. / Sport Medical Rehabilitacja) – 0:18:51
3. Tomasz Cieślik (Bałtów / LUKKS Bałtów) – 0:19:34
4. Zbigniew Dulemba (Skarżysko-Kam. / STS Skarżysko-Kam.) – 0:19:37
5. Michał Kosek (Goździelin) – 0:19:54
6. Patryk Wójtowicz (Ostrowiec Św.) – 0:20:07
7. Rafał Barański (Ostrowiec Św. / Centrum Sport) – 0:20:11
8. Łukasz Żaczek (Ostrowiec Św. / Centrum Medyczne Visus)- 0:20:11
9. Szymon Szymański (Skarżysko-Kam. / STS Skarżysko-Kam.) – 0:20:21
10. Kacper Mazur (Ostrowiec Św.) – 0:21:11

Maraton na raty (ok. 10km):
1. Michał Jagieło (Lubienia / Sport Medical Rehabilitacja Ostrowiec Św.) – 0:37:49
2. Zbigniew Dulemba (Skarżysko-Kam. / STS Skarżysko-Kam.) – 0:37:59
3. Konrad Sulik (Ostrowiec Św. / Hi-Sport Medical Rehabilitacja Running Team) – 0:41:28
4. Kinga Kacuga (Bałtów) – 0:42:25
5. Kacper Kwiecień (Ostrowiec Św. / BiegamBoLubię) – 0:42:34
6. Paweł Wosiek (Ostrowiec Św. / Centrum Sport) – 0:42:52
7. Kamil Jabłoński (Ćmielów) – 0:42:57
8. Przemysław Pronobis (Ostrowiec Św. / Hi-Sport Medical Rehabilitacja Running Team) – 0:42:59
9. Kacper Mazur (Ostrowiec Św.) – 0:43:12
10. Rafał Barański (Ostrowiec Św. / Centrum Sport) – 0:43:24

Biegi „III MosirGutwinRun2015” odbywają się pod patronatem Nadleśnictwa Ostrowiec Św. i Fundacji Wychowanie przez Sport – organizatora ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”. Partnerami imprezy są ponadto Restauracja Mc Doland’s, Piekarnia i Cukiernia „Skalski”, Grupa Ratownicza PCK w Ostrowcu Św., Sklepy Sportowe „Hi-Sport” i „Centrum Sport”, przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, PKS Ostrowiec Św. i Zakład Produkcyjno – Handlowy „Adax”.

Polecamy również