Dwujęzyczne liceum

Założenie Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego jest czwartym i zarazem ostatnim etapem na drodzeod przedszkola do liceum” – idei powstałej w 2003 roku. Kompletny dwunastoletni cykl edukacyjny od zawsze był marzeniem prekursorki oświaty niepublicznej w Ostrowcu Kingi Wnuk, która od początku postawiła na jakość, spójność edukacyjną i rozwój.

Lata pracy na wysokim poziomie dały szkołom Konarskiego liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz miejsce w wojewódzkiej i ogólnopolskiej czołówce w egzaminach zewnętrznych. Szkoły i przedszkole Smyk są również pierwszymi placówkami w naszym mieście, które realizują program edukacji dwujęzycznej. Będzie on także kontynuowany w nowopowstającym liceum, a priorytetem pozostanie niezmiennie wysoki poziom edukacji oraz jak najlepsze przygotowanie uczniów do matury, studiów i życia we współczesnym świecie oraz odniesienia w nim sukcesu.

Wysoki poziom nauczania gwarantują wspólnie trzy czynniki: małe grupy w ramach poszczególnych profili, kompetentna i zaangażowana kadra oraz uczniowie, którzy żeby dostać się do szkoły muszą spełnić określone wymogi.

– Tworzymy szkoły pozytywnych emocji, bezpieczne, przyjazne i nowoczesne. Jesteśmy otwarci na każde działanie, które służy szkolnej społeczności, a przy tym z radością zmieniamy się i rozwijamy dla naszych uczniów – aktywnych, mądrych i otwartych na świat młodych ludzi i co najbardziej cieszy, nieustająco od lat jesteśmy entuzjastami edukacji – mówi dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum dr Kinga Wnuk.- Liceum Konarskiego będzie zlokalizowane w nowoczesnym obiekcie szkolnym przy ul. Sienkiewicza. Na początku roku rozpoczęła się rozbudowa dotychczasowej siedziby szkół o kolejne sale zajęć, bibliotekę z czytelnią, laboratorium chemiczne, salę teatralną, cafeterię i pokój samorządu szkolnego, a na 2017 rok zaplanowano ostatni etap inwestycji – budowę zaplecza sportowego dla wszystkich placówek.

Oferta nowej szkoły kształtuje się następująco:

– profile: biologiczno-chemiczny, matematyczno-fizyczny, humanistyczno-lingwistyczny
(rozszerzenia wybranych przedmiotów od 1 klasy)

– liczba uczniów w klasie: maksymalnie 24 osoby łącznie na wszystkich profilach w roczniku

– edukacja dwujęzyczna: programem w roku szkolnym 2016/2017 zostanie objęta matematyka, chemia, geografia, historia, informatyka i podstawy przedsiębiorczości

– języki obce: j. angielski, j. hiszpański, j. niemiecki

W programie zajęć przewidziano także: trzyletni projekt z obszaru zaangażowania społecznego, trzyletni projekt z zakresu kompetencji społecznych i obywatelskich, udział w projektach międzynarodowych, zajęcia z obcokrajowcami w ramach stałej współpracy z organizacją studencką AIESEC, wyjazdy na zajęcia do partnerskiej LEAF Academy – międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów w Bratysławie, przedmiot Theory of Knowledge, 6 godzin j. angielskiego tygodniowo, w tym do wyboru język prawniczy, techniczny, medyczny lub biznesowy, koła naukowe, koła zainteresowań, przygotowanie do uzyskania certyfikatu PTE General B2/C1/C2.

Nabór do liceum już się rozpoczął. Zasady są szczegółowo opisane na stronie szkoły www.edukacja.org.pl. Tam również znajduje się formularz on-line, od którego zaczyna się proces rekrutacji. Uczniowie, którzy są laureatami i finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz uczniowie, którzy otrzymali Nagrodę Prezydenta Miasta lub stypendium na I semestr III klasy mogą się ubiegać o trzyletnie stypendium naukowe.

M.M

Polecamy również