Piękne bloki zamiast rudery

Na terenie po byłych Zakładach Odzieżowych „Gambo” powstaną piękne bloki z tarasami, windami i podziemnymi parkingami dowiedzieliśmy się dzisiaj na pikniku zorganizowanym dla mieszkańców 25-lecia. Na uprzątniętym placu „Gambo” zapowiedziano wyburzenie budynku a Prezes Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Piotr Dasios  ogłosił plany dotyczące zagospodarowania terenu.

-Szanowni Państwo chciałbym serdecznie podziękować pracownikom miejskich spółek ponieważ dzięki nim mogliśmy się dzisiaj spotkać właśnie w tym miejscu i oczywiście inicjatorom całego przedsięwzięcia a w szczególności radnym Aronowi Pietruszce, Agnieszce Rogalińskiej, Łukaszowi Dybcowi, Marcie Wożnickiej- Kuzdak – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński– Jeszcze niedawno było tutaj 20 centymetrów liści, zagajnik, dziki las w centrum miasta. Przemiany gospodarcze i nieudolne rządy doprowadziły do tego że w 2000 roku ten zakład został sprzedany komuś kto nie miał pieniędzy i po ośmiu miesiącach doprowadził ten zakład do ruiny. Był to jeden z najlepszych zakładów odzieżowych działających w tym mieście. Dfg1fg2fg3fg5fg6fg7fg8fg9fg11fg12fg13zisiaj z przykrością muszę powiedzieć że zostanie on wyburzony, ale ta część miasta wróci do życia.

-Kiedy zapadła decyzja o kupnie tego terenu powiedzieliśmy sobie z panem Prezydentem że zrobimy wszystko, aby ten teren jak najszybciej zabezpieczyć, oczyścić i przygotować koncepcję zagospodarowania tego terenu- mówi prezes OTBS Piotr Dasios– Ostatecznie powstaną tu dwa bloki, które przepięknie wkomponują się w to osiedle. Bloki będą otwarte w kierunku parku, ponieważ na osiedlu jest brak miejsc parkingowych parkingi będą podziemne- dodaje Piotr Dasios.

Co do szczegółów typu wielkość mieszkań będą znane w połowie czerwca.

M.M

Polecamy również