Pierwszy trening młodych mam

W Ostrowcu panie, które chcą szybko wrócić do formy po przebytej ciąży oraz porodzie rozpoczęły regularne treningi razem ze swoimi małym dziećmi. Mamy ćwiczenia wykonują razem z wózkami i swoimi maluchami. Dzisiaj podczas podczas pierwszych zajęć aktywne panie odwiedził prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– BuggyGym tak właśnie nazywa się trening dla mam, które chcą poćwiczyć razem ze swoimi małymi dziećmi i wózkami – mówi instruktorka Anna Frejlich. – Mamy nie muszą zostawić dzieci w domu, ani wynajmować opiekunki. Dzięki wózkowi niektóre ćwiczenia jest nawet łatwiej wykonywać. W parku możemy wykorzystywać rożne sprzęty jak: ławki, huśtawki czy drzewa. Taki trening pozwoli szybko wrócić do formy. Jesienią i zimą będziemy również ćwiczyć w plenerze, a gdy pogoda będzie nieodpowiednia, wówczas skorzystamy z hali sportowej. Warunkiem jest brak przeciwwskazań zdrowotnych.

Dzisiaj w pierwszych zajęciach uczestniczyły trzy młode mamy, a inicjatorem nowej formy ćwiczeń jest Klub Mam.

– W momencie kiedy dziecko przychodzi na świat wiele mam zamyka się w domu lub spotyka się z przyjaciółkami i rozmawia tylko o pieluchach, a my pokazujemy, że można żyć inaczej – mówi organizatorka Klubu Mam Kinga Krzysztofik. – Prowadzimy różne zajęcia np. z pierwszej pomocy, przedsiębiorczości, logopedii i wiele innych. Od dzisiaj także zajęcia fitness, które prowadzi jedna z klubowych mam. Podkreślam, że wykwalifikowana instruktorka. Działamy od listopada ubiegłego roku, a do Klubu Mam należy kilkanaście pań.

Pierwszym zajęciom aktywnych pań przyglądał się prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, który także wręczył upominki dla maluchów.mlode mamy 1DSC06658mlode  mamy11mlode mamy 10mlode mamy4mlode mamy 2mlode  mamy 3mlode mamy 10mlode mamy8mlode mamy6mlode mamy5

– Bardzo się cieszę, że taki klub działa w naszym mieście i chciałbym podziękować inicjatorkom tego przedsięwzięcia- mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Ważne jest zdrowie matek i ważne jest zdrowie najmłodszych obywateli Ostrowca. Chciałbym poinformować, że od września tego roku uruchomimy we wszystkich szkołach podstawowych pierwsze klasy, ale do niektórych z nich będzie uczęszczać 8 uczniów. To tym bardziej pokazuje jak ważne jest młode pokolenie dla naszego miasta. Dodatkowo chciałbym poinformować, że w ostrowickich przedszkolach jest miejsce dla wszystkich dzieci, których rodzice zadeklarują chęć posłania dziecka do takiej placówki oświatowej. Dla młodych mam chcących uprawiać sport z wózkami zadeklarowałem pomoc w kwestii udostępnienia obiektów sportowych, ale też sal na rożne integracyjne spotkania.

Pierwszy trening spodobał się nie tylko młodym mamom, ale także maluchom. Panie, które chcą aktywnie spędzać czas ćwicząc ze swoimi pociechami proszone są o kontakt z panią Kingą Krzysztofik pod nr tel. 793-911-793

Polecamy również