Włodarze o poradni onkologicznej

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu odbyła się konferencja na temat filii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Na spotkanie przybyli: prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, starosta Powiatu Ostrowieckiego Zbigniew Duda, Jarosław Seweryński- dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, burmistrzowie i wójtowie okolicznych gmin.

-Nasz szpital jest przygotowany w stu procentach na to, by tę poradnię otworzyć. To kwestia najbliższego czasu, żeby ulżyć mieszkańcom powiatu, a włodarze wszystkich gmin chcą wspomóc finansowo tę inicjatywę- mówi starosta Zbigniew Duda.- Rozmawialiśmy także o parkingu przy szpitalu, który obecnie jest za mały. Dzięki przychylności pana prezydenta i zrozumieniu problemów powiatu, teren miejski zostanie przekazany powiatowi, a my ten parking rozbudujemy.

-Od początku mówimy o tym, że chcemy wspierać wszystkie dobre inicjatywy służące dostępowi mieszkańców do służby zdrowia- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.– Jedziemy do pana profesora Stanisława Góździa na kolejne rozmowy o otwarciu najpierw poradni, potem punktu podawania cytostatyków oraz filii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

– W ubiegłym roku w szpitalu po raz pierwszy przeprowadzona była operacja wszczepienia endoprotezy kolana- mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Jarosław Seweryński.- W tej chwili wszczepiane są endoprotezy wszystkich stawów i operacje pięty. Takich albo się nie wykonuje w województwie, albo w ograniczonym zakresie. Chciałbym, aby jeszcze w pierwszej połowie roku ruszyły operacje kręgosłupa. Jesteśmy po rozmowach z lekarzami z kliniki ortopedii w Warszawie, przygotowujemy umowę dla specjalistów, którzy będą wykonywali operacje w Ostrowcu. Poprosiłem o pomoc w zakupie specjalistycznego stołu do tego celu, który kosztuje około 300 tysięcy złotych. Jest zainteresowanie i zgoda samorządów.

Poradnia onkologiczna, w której raz w tygodniu będzie przyjmował specjalista ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, ma być otwarta w Poradni Chorób Sutka.

M.Mwlodarze o poradni

Polecamy również