Zabezpieczone dopalacze

radowozz222

Ostrowieccy policjanci po raz kolejny zabezpieczyli dopalacze. Na początku w trakcie interwencji podjętej wobec 18–letniego mężczyzny ujawnili 2 saszetki z dopalaczami a następnie w trakcie kontroli sklepu, w którym mężczyzna je zakupił dodatkowo 42 opakowania z tymi środkami. Jeśli okaże się, że te substancje są zakazane, to 18–latek  usłyszy zarzuty.

Wczoraj po południu ostrowieccy policjanci otrzymał zgłoszenie, że przed szkołą w jednej z miejscowości w powiecie ostrowieckim kręci się młody mężczyzna, który może posiadać przy sobie dopalacze. Na miejsce został skierowany dzielnicowy z tamtejszego terenu, który napotkał tam opisywanego mężczyznę. W trakcie czynności policjant ujawnił u niego 2 opakowania z suszem roślinnym tzw. dopalacze. Ustalono, iż środki te 18 – latek zakupił w jednym ze sklepów w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie kontroli sklepu stróże prawa zabezpieczyli dodatkowo 42 opakowania z dopalaczami o nazwach „imitacja sztucznego płatka śniegu” i „imitacja sztucznego mchu japońskiego”. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone, a ich posiadacz i sprzedawczyni ze sklepu przesłuchani.

Jeśli specjalistyczne badania potwierdzą, że są to narkotyki oboje usłyszą zarzuty ich posiadania. Śledczy ustalają czy kobieta sprzedawała substancje psychoaktywne innym. Za to przestępstwo może jej grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również