Narkotyki w BMW

narkotyki

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 34 lat podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że starszy z mężczyzn usłyszy również zarzuty handlu środkami odurzającymi. Za posiadanie tych środków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku handlu takimi środkami nawet do 10 lat.

-Wczoraj wieczorem policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z ostrowieckiej komendy otrzymali informacje, że na jednym z ostrowieckich osiedli w zaparkowanym w pobliżu garaży osobowym BMW przebywają osoby mogące posiadać narkotyk i- mówi Ewa Libuda, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu. – Po przybyciu na miejsce policjanci wylegitymowali obecnych tam mężczyzn. W trakcie przeprowadzonych czynności u 22 – letniego pasażera pojazdu ujawnili foliowe zawiniątko z blisko 7 gramami suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna zakupił narkotyki chwilę wcześniej od 34 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. W trakcie dalszych czynności, w wyniku przeszukania garażu należącego do starszego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pudełko z zawartością blisko 30 gram marihuany, kruszarkę, dwie wagi oraz szklaną fifkę.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz usłyszą zarzuty. Obecnie są szczegółowo wyjaśniane okoliczności całej sprawy.  Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli się okaże, że 34 -letni zatrzymany także handlował środkami odurzającymi, wówczas może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Ostrowiec

Polecamy również