Drożej za wodę

Średnio o złotówkę i 43 grosze więcej zapłaci od maja za wodę i ścieki mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Taką decyzję podjęli radni podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Do tej pory mieszkańcy Ostrowca płacili 3,39 zł za metr sześcienny wody i 4,83 zł za odprowadzanie jednego metra sześciennego ścieków. Po podwyżce za wodę zapłacimy o 19 groszy więcej, a za ścieki o 28 groszy.

– Podwyżka jest konieczna, ponieważ te dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na amortyzację kosztów poniesionych podczas modernizacji sieci oraz na utrzymanie sieci wodociągowej – argumentował prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Zdzisław Foremniak.
– Podwyżka cen nie jest wysoka, a jej wprowadzenie pozwoli na stabilizację finansową MWiK – powiedział Mariusz Łata z klubu radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego.
– My jesteśmy przeciw podwyżce cen wody, ponieważ to uderza w mieszkańców Ostrowca i zwiększa koszty utrzymania każdej rodziny – stwierdził radny Dariusz Kaszuba z klubu radnych PiS.– Na pewno w przedsiębiorstwie można poszukać innych oszczędności.

Ostatecznie 16 radnych był za podniesieniem cen wody, a 6 radnych było przeciw.
Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński powiedział, że początkowo planowana była 10- cio procentowa podwyżka cen wody i tylko dzięki odpowiedniej polityce oszczędnościowej MWiK udało się podwyżkę zmniejszyć do pięciu procent.

W kwietniu odbędzie się sesja Rady Miasta poświęcona trudnej sytuacji MPK.

Polecamy również