Policjanci i strażnicy na Gutwinie

Ostrowieccy policjanci wraz z funkcjonariuszem Straży Miejskiej zorganizowali na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin akcję profilaktyczną w ramach projektu MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Funkcjonariusze edukowali najmłodszych, w jaki sposób należy zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej asp. Maja Słowik wraz z dzielnicowym mł.asp. Mariuszem Kwietniem i funkcjonariuszem ostrowieckiej Straży Miejskiej Michałem Sitarskim edukowali dzisiaj dzieci spędzające letni wypoczynek na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” letnicy otrzymali ulotki profilaktyczne, dotyczące bezpieczeństwa nad wodą a także elementy odblaskowe, ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach. Mundurowi przypominali najmłodszym jakich zasad należy przestrzegać, aby wypoczynek był przyjemny i bezpieczny. Przypominali także o sposobach informowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. 

polgut3 polgut4polgut2Akcja na Gutwinie była kolejną z cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która jest prowadzona w całym kraju

Polecamy również