Pijany kierowca próbował uciec

raiowzo 222

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 52–letniego mężczyznę, który kierując bez wymaganych uprawnień i będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował kolizję drogową po czym uciekł się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj po godzinie 16:00 w jednej z miejscowości w gminie Waśniów doszło do kolizji drogowej. Na prostym odcinku drogi kierujący samochodem osobowym marki Renault uderzył w tył jadącego przed nim samochodu marki Volkswagen Polo, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierowca volkswagena natychmiast ruszył za sprawcą a w międzyczasie o całym zajściu powiadomił telefonicznie policję. Kiedy mężczyzna w końcu zatrzymał się przy posesji w sąsiedniej miejscowości próbował namówić kierowcę rozbitego auta aby odwołał zgłoszenie na policję twierdząc, że nic się nie stało. W tym czasie na miejsce przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy. Jak ustalili 52–letni sprawca zdarzenia nie posiadał prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie.
Zatrzymany 52-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również