Zasilą narodowe bezpieczeństwo

Uroczyste zakończenie roku akademickiego dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Narodowe odbyło się dzisiaj w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Studentów i zaproszonych gości przywitał kierownik katedry Bezpieczeństwo Narodowe generał dywizji w stanie spoczynku Andrzej Pietrzyk.

– Bezpieczeństwo Narodowe jako element związany ze sprawami naszej obronności jest niezwykle ważne, a ten kierunek studiów cieszy się dużym powodzeniem nie tylko wśród panów, ale także wśród pań – mówi generał Andrzej Pietrzyk. – Nasza uczelnia oferuje studentom bardzo dobrą kadrę dydaktyczną, wśród której są generałowie brygady i dywizji. Mamy także wykładowców, którzy pełnili wysokie funkcje państwowe. Po zakończeniu studiów absolwenci mogą pracować na rożnych stanowiskach. Od spraw związanych z bezpieczeństwem gminy, w systemach zarządzania oraz w zakładach pracy. Oferty zatrudnienia są od gminy do rządu.

Serdeczne gratulacje absolwentom złożył dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Technicznych dr Paweł Gotowiecki.

– Osobiście bardzo się cieszę z tego, że kolejny rocznik tego kierunku studiów opuszcza mury ostrowieckiej uczelni – mówi dr Paweł Gotowiecki. – Mamy ogromne przekonanie, że wiedza jaką Państwu przekazujemy jest aktualną i potrzebną w naszym kraju. W sytuacji wielu zagrożeń współczesnego świata Wasza wiedza jest niezwykle przydatna.

Wśród zaproszonych gości obecny był senator RP Jarosław Rusiecki.

– Kierunek Bezpieczeństwo Narodowe realizowany w Wyższej Szkole Biznesu i PrDSC08090DSC08091DSC08077 DSC08078DSC08083DSC08086DSC08097zedsiębiorczości pozwala wielu młodym ludziom realizować swoje plany i pasje – mówi senator Jarosław Rusiecki.- Dzięki nauce w ostrowickiej uczelni mogą pogłębiać swoją wiedzę. Wiedza ta pozwala dbać o bezpieczeństwo w rożnych obszarach. Cieszy mnie to, że zaufanie społeczne do służb mundurowych w naszym kraju jest wysokie. Badania statystyczne pokazują, że ponad 80 procent społeczeństwa czuje się bezpiecznie w swoim miejscu zamieszkania.

Studia z wyróżnieniem ukończyła między innymi pani Angelika.

– Polecam tę uczelnię ze względu na wspaniałą kadrę i świetną atmosferę. To są bardzo perspektywiczne studia. Poza tym spędziłam tu wiele cudownych chwil. Przez trzy lata było dużo nauki i dobrej zabawy. – powiedziała pani Angelika.

Polecamy również