Zapisz się na Bieg Niepodległości

Na portalu OstrowiecBiega.pl rozpoczęły się zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2016, które odbędą się 11 listopada. Podobnie jak przed rokiem, punktem kulminacyjnym imprezy będzie uliczny bieg na dystansie 10 kilometrów.

Centralnym punktem imprezy będzie ulica Mickiewicza, na wysokości Pływalni Rawszczyzna. To tu będą zlokalizowzapisz sie na biegizapisz sie na biegiiiane start i meta do biegu głównego, który prowadził będzie ulicami Ostrowca Św. W tym roku organizatorzy poprowadzą trasę przez Rynek.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny bieg główny, na dystansie 10km, w całości przebiegło 222 osoby, w tym aż 110 z Powiatu Ostrowieckiego i 87 z samego Ostrowca Św. W ośmiu biegach dla dzieci i młodzieży wzięło ponadto udział 868 osób!

W tym roku limit osób w biegu głównym (10km) został zwiększony i ustalony na poziomie 400 osób. Wysokości wpisowego (tylko bieg główny) pozostały na tym samym poziomie. Najniższa stawka – 30zł – obowiązywać będzie do 1 października, a później wzrośnie do 40zł (do 9 listopada) i 50zł (w dniu biegu). W ramach wpisowego każdy otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, a na mecie okolicznościowy medal.

Na najlepszych w biegu głównym czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Nagrodzone zostaną najlepsze trójki w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn (odpowiednio 700, 500 i 400zł) oraz najlepsze trójki w kategoriach wiekowych – trzech kobiecych i pięciu męskich (odpowiednio 300, 200 i 100zł). Podobnie jak przed rokiem nie zabraknie również nagród dla lokalnych biegaczy.

Polecamy również