Wirtualny wernisaż prac plastycznych przedszkolaków OD JANINKI

ppnr 15

pp

pp1W związku ze świętami strażaków i pielęgniarek, które przypadają w maju, dzieci z PP 15, wraz z rodzicami i nauczycielami, uczciły te zawody pozostające w ciągłej służbie dla innych. Na skutek ogólnokrajowych obostrzeń spowodowanych stanem epidemicznym COVID – 19,
przedszkolaki nie mogły przebywać w placówce, lecz pracowały zdalnie w swoich domach.
W celu oddania szacunku dla pracy pielęgniarek i strażaków, dzieci wykonały piękne rysunki, przedstawiające codzienne działania, obowiązki ludzi wykonujących te wyjątkowe zawody. Niektóre dzieci ubrały się w stroje służbowe przypominające strażaka i pielęgniarkę. Rodzice zrobili fotografię, którą wysłali do przedszkola. Z kolei nauczyciele wykonali napis wyrażający podziękowanie, który podzielili na segmenty i również sfotografowali się.W ten sposób powstał wirtualny wernisaż prac dotyczących zawodu pielęgniarek i strażaków. Pamiątkowym potwierdzeniem tego przedsięwzięcia są plansze, które w dniu 20 maja zostały przekazane przez panią dyrektor Edytę Kowalską dla Szpitala i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Planszę dla szpitala przyjęła pani Joanna Pikus, która z zawodu jest pielęgniarką położną, natomiast planszę dla Strażaków przyjęła mł. bryg. mgr inż. Barbara Majdak.
Dodatkowo pani Katarzyna Chełminiak – wychowawczyni grupy IV Psotki i Śmieszki, przekazała własnoręcznie uszyte maseczki wielokrotnego użytku dla Strażaków z Komendy Powiatowej.
Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie uhonorować pracę ludzi, którzy zawsze stoją na pierwszej linii walki z trudnościami i przeciwnościami oraz niosą pomoc zwykłym obywatelom. Dziękujemy Strażakom i Pielęgniarkom za odwagę i poświęcenie w codziennej wyjątkowej pracy!
Tekst i foto PP nr 15

Polecamy również