Weekend na ostrowieckich drogach

Spore kłopoty czekają trzech mężczyzn, którzy pomimo spożytego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę swoich pojazdów, nie zważając na to, jak poważne stanowią zagrożenie. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo ostrowieccy mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. 42-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej kierował swoim jednośladem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Jako pierwszy w ręce policjantów z ostrowieckiej drogówki „wpadł” 30-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Do jego zatrzymania doszło w miniony piątek kilka minut przed godziną 19.00 na Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna kierował osobowym oplem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli wyszło na jaw, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia około godziny 15.00 na os. Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli 25-latka, kierującego volkswagenem. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z kolei o godzinie 16.30 na ul. Kilińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim stróże prawa podjęli interwencje wobec 38-latka, jadącego motorowerem. Mężczyzna zdecydował się wsiąść na jednoślad, mając również ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia do grona nieodpowiedzianych kierujących dołączył 42-letni rowerzysta, który za jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dla takich osób nie może być żadnej tolerancji.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zespół Prasowy
Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

Polecamy również