Pani z dopalaczami

Ostrowieccy policjanci po raz kolejny zabezpieczyli dopalacze. Na początku w trakcie interwencji podjętej wobec 36-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego zabezpieczyli jedną saszetkę z dopalaczami. Natomiast w trakcie kontroli sklepu w którym mężczyzna je zakupił, dodatkowo 73 opakowania z tymi środkami.
W sobotę w godzinach wieczornych ostrowieccy policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego posiada opakowanie z zielonym suszem. Mundurowi po przybyciu na wskazane miejsce ustalili, że 36–latek zakupu dokonał w jednym ze sklepów w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie kontroli pomieszczenia sklepu funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo 73 opakowania z dopalaczami o nazwach „imitacja sztucznego szronu 1”, „imitacja sztucznego szronu 2”, „imitacja sztucznego szronu 3” i „imitacja mchu mini”. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone i trafiły do policyjnego laboratorium, a ich posiadacz i sprzedawczyni zostali przesłuchani.
Jeśli specjalistyczne badania potwierdzą, że są to substancje zakazane oboje usłyszą zarzuty ich posiadania. Śledczy ustalają czy kobieta sprzedawała substancje psychoaktywne innym osobom. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również