Campus France 2018

campus psp7

f1 f2 f3W Publiczne Szkole Podstawowej nr 7 im. Henryka Sienkiewicza odbyło się spotkanie uczniów uczących się języka francuskiego z Panią Elizą Łuczyńską, pracownikiem Ambasady Francji w Warszawie. Pani Eliza Łuczyńska odwiedziła szkołę w ramach Dni Campus France 2018, których jest koordynatorem.

Celem tego spotkania była promocja nauki języka francuskiego wśród młodzieży, rozpowszechnianie informacji dotyczących tego języka i wynikających z tego korzyści.

Pani koordynator przedstawiła sposoby nawiązywania kontaktów między szkołami partnerskimi, jak i zachęcała do podejmowania różnorodnych działań proponowanych przez Ambasadę Francji, Instytut Francuski oraz Alliance Française.

Po części teoretycznej  nasi uczniowie oraz uczniowie PG nr 1 mieli możliwość wzięcia udziału w quizie z nagrodami, w którym mogli wykazać się wiedzą na temat Francji oraz języka francuskiego. I miejsce zajął uczeń klasy 7 – Wiktor Kosno, II miejsce również uczeń naszej szkoły Jakub Kucharczyk, natomiast miejsce III zdobyła uczennica PG nr 1 – Agata Kromer.

W tym roku promocja języka francuskiego w ramach Campus France 2018 ma miejsce w 20 miastach m.in. w Gliwicach, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Zielonej Górze, Radomsku i w naszym mieście, Ostrowcu Świętokrzyskim.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że do roku 2017 Dni Campus France kierowane były do studentów oraz licealistów, natomiast w tym roku po raz pierwszy odbiorcami są również uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Nasza szkoła jest pierwszą szkołą podstawową w Polsce, która dołączyła do tego zacnego grona.cam1   

W naszej szkole uczniowie mają możliwość nauki języka francuskiego jako drugiego języka obcego od dwóch lat. Aby nauka tego języka była dla nich przyjemnością podejmują różne działania, które pozwalają im wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. W ubiegłym roku szkolnym brali udział w obchodach Dni Frankofonii w naszym mieście Ble Blą Róż, zorganizowali spektakl dla młodszych kolegów zatytułowany „Czy każdy Francuz to żabojad?”, a w tym roku odpowiedzieli na zaproszenie do IV Ogólnopolskiego Frankofońskiego Konkursu Fotograficznego „Bleu Blanc Rouge”. Na dodatkowych zajęciach języka francuskiego przygotowują się do państwowego egzaminu DELF A1.

nauczyciel języka francuskiego

Karina Kateusz-Dominik

Polecamy również