Finał turnieju o Puchar Prezydenta

W niedzielę zakończył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawody były rozgrywane na Rawszczyźnie i Gutwinie. Organizatorami imprezy byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. Turniej dostarczył wielu wrażeń i przebiegał w znakomitej atmosferze. 
W kategorii singiel open zwyciężył Zbigniew Dąbrowski. W finale Zbyszek pokonał czarnego konia zawodów- Krzysztofa Reszkę 6-3 6-4. Krzysiek stawił duży opór Zbyszkowi, drugi set był bardzo zacięty i zanosiło się w nim nawet na wygraną Reszki. Ostatecznie doświadczenie wzięło górę i Dąbrowski zanotował kolejne turniejowe zwycięstwo w tym roku. Trzecie miejsce po zwycięstwie 7-5 7-5 nad Adrianem Morgasiem zajął Dariusz Kiljański.
Kategorię deblową wygrali Zbigniew Dabrowski i Dariusz Kiljański. W finale Zbyszek i Darek pokonali Mirosława Orłowskiego i Romana Jagodzińskiego 6-4 6-4. O zwycięstwie Zbyszka i Darka zdecydowały dwa przełamania. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Krzysztof Reszka i Rafał Lipczyński, którzy w niezwykle zaciętym meczu o 3 miejsce wygrali z parą Paweł Szurmiak i Marcin Nartowski 3-6 6-4 10-5.
Wiele emocji dostarczyły turnieje w najmłodszych grupach wiekowych. W kategorii dzieci bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Jopek, która zapowiada sie na świetną tenisistkę. Drugie miejsce zajęła Marysia Kozakiewicz, a trzecie Szymon Roszczyk. Wśród dziewczyn wygrała Julia Kwiecień przed Hanną Roszczyk i Moniką Jagodzińską. W kategorii chłopców wyciężył Mikołaj Błaszczyk przed Kubą Jopkiem.
Za nami bardzo udany turniej. Były duże emocje i wspaniała, rodzinna atmosfera. Obyło się bez kontuzji. Ostrowieckie Stowarzyszenie tenisowe Winner serdecznie dziękuje prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiego oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreaacji za pomoc w organizacji turnieju, ufundowanie pucharów i nagród.

EKSTRAKLASA

W jedynym meczu ekstraklasy Andrzej Janik pokonał Romana Starzomczyka 3-6 6-2 7-6. W tabeli prowadzi Piotr Oparowski 17 pkt przed Zbigniewem Dąbrowskim 16 pkt, Łukaszem Ligockim 9 pkt, Maciejem Nowakiem i Sławomirem Młodawskim po 8 pkt.

I LIGA

W tym tygodniu rozegrano 5 meczy I ligi. Obyło się bez niespodzianek. Kolejny krok do ekstraklasy zrobił Kamil Kozakiewicz, który pewne pokonał Marcina Nartowskiego.
Wyniki:
Barański- Pożoga 6-1 6-3
Reszka- Michalak 6-0 6-4
Kozakiewicz- Nartowski 6-3 6-2
Wziątek-Wieczorek 6-3 6-0
Lipczyński- Pękalski 6-2 6-4
W tabeli prowadzi Kamil Kozakiewicz 33 pkt, przed Jackiem Wziątkiem i Krzysztofem Reszką 12 pkt oraz Pawłem Barańskim 11 pkt.

II LIGA

Trzy mecze rozegrano w TOP 12 II ligi. Sławomir Skowron wygrał z Adrianem Golcem 6-0 6-4 ,Radosław Miśkiewicz pokonał Jarosława Golca 6-1 6-2. W sobotę Sebastian Dwojak zwyciężył Adriana Golca 6-2 6-2. W tabeli prowadzi Olaf Zawadzki 14 pkt przed Damianem Bębnem 11 pkt, Zbigniewem Jopkiem i Sebastianem Dwojakiem po 9 pkt oraz Sławomirem Skowronem 6 pkt.

LIGA DEBLOWA

W meczu Ligi Deblowej Krzysztof Reszka i Rafał Lipczyński zwyciężyli parę Robert Michalak/ Sławomir Banaszek 6-4 6-3. W tabeli prowadzą Maciej Nowak/ Kamil Kozakiewicz 18 pkt przed Łukaszem Ligockim i Bartoszem Kitlińskim 16 pkt oraz Sławomirem Młodawskim i Jackiem Wziątkiem 12 pkt.

PUCHAR LIGI

W szlagierowym meczu III rundy Pucharu Ligi Dariusz Kiljański pokonał legendę ostrowieckich kortów – Marka Młodnickiego 6-4 6-0. W innym spotkaniu tej fazy rozgrywek Sławomir Młodawski wygrał z Kamilem Kwiatkowskim 6-0 6-1.

TURNIEJ NA GUTWINIEturniej prez1turniej prez2turniej prez3

Zapraszamy do udziału w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta- Gutwin 2016. Zawody odbędą się w dniach 23-31 lipca na odremontowanym korcie na Gutwinie. Turniej bedzie rozgrywany w kategoriach: singiel open, singiel kobiet, debel open (losowany), dzieci i młodzież. Mecze finałowe zaplanowano na 31 lipcaBędą jedną z atrakcji festynu Bezpieczne wakacje. Zapisów można dokonywac pod numerem telefonu 781244449 do 22 lipca godz.17.00.

Polecamy również