Tenisowe emocje

ten

EKSTRAKLASA

Nabierają tempa rozgrywki Ostrowieckiej Ligi Tenisowej pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego. Swój pierwszy mecz wygrał obrońca tytułu Maciej Nowak. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie Sławomira Młodawskiego z Andrzejem Janikiem. Po zaciętej walce zwyciężył Młodawski, który prezentuje wysoką formę na początku sezonu.

Rejczak-Kiljański 6-1 6-1

Janik – Młodawski 5-7 7-6 3-6

Szurmiak – Ligocki 4-6 0-6

Młodawski – Szurmiak 6-1 6-2

Kiljański – M.Nowak 2-6 2-6

Jagodziński – Oparowski 4-6 0-6

Starzomczyk – Dąbrowski 2-6 1-6

W tabeli prowadzi Młodawski 5 pkt przed Rejczakiem, M. Nowakiem, Oparowskim i Ligockim po 3 pkt

I LIGA

Nie zwalnia tempa Kamil Kozakiewicz. W zeszłym tygodniu odniósł kolejne zwycięstwa i umocnił się na pozycji lidera. Na drugie miejsce awansował Paweł Barański po wygranej z Aleksandrem Pękalskim.

Wyniki:

Lipczyński- Michalak 6-4 7-5

Orłowski-Pękalski 6-2 6-1

Kozakiewicz-Pożoga 6-1 6-4

Gromski-Pożoga 6-2 6-4

Reszka- Kitliński 6-2 6-4

Barański-Pękalski 6-2 6-1

Kozakiewicz-Lipczyński 6-3 6-2

Gromski- Kaczor 6-4 6-2

W tabeli prowadzi Kozakiewicz 15 pkt, przed Barańskim i Gromski po 6 pkt, Lipczyńskim 4 pkt, Orłowskim, Wziątkiem i Reszką po 3 pkt

II LIGA Grupa A

Pewne zwycięstwa odnieśli Zbigniew Jopek i Grzegorz Zimnicki. Obaj wygrali bez straty gema. Grzesiek pokonał Pawła Komorniczaka, a Zbyszek Piotrka Tracza. W tabeli prowadzą Grzegorz Zimnicki i Zbyszek Jopek po 3 pkt.

II LIGA Grupa B

Trzy mecze rozegrali w tym tygodniu tenisiści II ligi grupy B. Kamil Kwiatkowski wygrał z Joanną Targowską 6-1 4-6 10-2, Damian Bęben pokonał Łukasza Góralskiego 6-0 6-1 i Adrian Golec zwyciężył Kamila Kwiatkowskiego 6-1 6-0. W tabeli prowadzą Kamil Szmajda, Damian Bęben i Adrian Golec po 3 pkt, przed Kamilem Kwiatkowskim 2 pkt i Joanną Targowską 1 pkt.

II LIGA Grupa C

W tym tygodniu w II lidze grupie C wygrywali faworyci. Dwa zwycięstwa zanotował Olaf Zawadzki. Olaf wygrał z Arkadiuszem Malanowiczem 6-1 6-0 i Dariuszem Barczakiem 6-0 6-0. Swoje mecze wygrali Wojciech Żurek i Arkadiusz Malanowicz. Wojtek pokonał Grzegorza Zagożdżona 6-2 6-2, a Arek Dariusza Barczaka 6-1 6-3. W tabeli prowadzi Olaf Zawadzki 12 pkt przed Wojciechem Żurkiem 6 pkt i Arkadiuszem Malanowiczem 3 pkt.

II Liga Grupa D

Dużej sztuki dokonał Sebastian Dwojak. Tenisista z Magoni rozegrał już wszystkie 6 meczy fazy grupowej II ligi. Każde z nich wygrał i z kompletem punktów zagra w Finał 12. W tym tygodniu Sebastian wygrał z Jarosławem Golcem 6-1 6-4, Adrianem Morgasiem 6-3 7-5 i Sławomirem Skowronem 6-3 6-1. W tabeli prowadzi Dwojak z dorobkiem 18 pkt.

LIGA DEBLOWA

W środę wieczorem odbył się pierwszy, historyczny mecz deblowy Ostrowieckiej Ligi Tenisowej pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego. Ponieważ nie było chętnych do inauguracji debla, sprawy w swoje ręce musieli wziąć prezes i wiceprezes O.S. T Winner. W pierwszym spotkaniu ligi deblowej Łukasz Ligocki i Bartosz Kitliński zagrali z Rafałem Lipczyńskim i Krzysztofem Reszką. To była godna inauguracja rozgrywek i nie zabrakło emocji. Faworyci szybko objęli prowadzenie w pierwszym secie 5-1 i wydawało się, ze to będzie szybki mecz. Nic z tego! Krzysiek i Rafał nieoczekiwanie odrobili straty i doprowadzili do wyniku 5-5. Ostatnie dwa gemy należały jednak do Bartka i Łukasza. Drugi set zaczął się od sensacyjnego prowadzenia Reszki i Lipczyńskiego 5-0! Zapachniało niespodzianką. Ligocki i Kitliński nie załamali się i wygrali 7 kolejnych gemów z rzędu kończąc ten ciekawy mecz zwycięstwem 7-5 7-5!

CHALLENGER

W niedzielę na kortach III LO odbyło się losowanie kolejne edycji challengera. Do rozgrywek zgłosiło się 41 osób. Czołówka pierwszego rankingu przedstawia się następująco: 1. Zagożdżon 2. Klusek 3. Ozimkiewicz 4. Dąbrowski 5. Kwiatkowski 6 .Miśkiewicz 7. Lipczyński 8. Gromski. Tytułu z zeszłego roku broni Marek Młodnicki.

Łukasz Ligocki i Bartosz Kitliński wystartowali na turnieju w Krakowie

Łukasz Ligocki i Bartosz Kitliński wystąpili w deblowym turnieju City Handlowy Lexus Business Cup w kategorii open. Turniej był rozrywany w sobotę na kortach WKS Wawel w Krakowie. Niestety nasi reprezentanci przegrali 2 mecze i nie wyszli z grupy. Przegrali z zawodnikami, którzy ostatecznie zajęli miejsca 2 i 3.W turnieju wystartowało ponad 20 par deblowych. Wśród grających byli Joanna Sakowicz-Kostecka. Magdalena Wojdyło, Marcin Daniec czy gen. Mieczysław Bieniek.

Polecamy również