Dużo sportu w Dni Ostrowca

W dniach 25-26 czerwca podczas obchodów Dni Ostrowca Świętokrzyskiego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców wiele atrakcji. Obok tradycyjnych turniejów, które odbywać się będą równolegle na Orliku oraz w Hali Sportowo – Widowiskowej, dużo dziać się będzie również na Pływalni Rawszczyzna. Atrakcji nie zabraknie dla osób w każdym wieku.

Podobnie jak przed rokiem, decyzją Prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego, mieszkańcy Ostrowca Św. przez dwa dni (od 25 do 26 czerwca) będą mogli korzystać z Pływalni Rawszczyzna za darmo.

Nieodpłatne korzystanie z Pływalni Rawszczyzna realizowane będzie w półtoragodzinnych sesjach rozpoczynających się o godzinie 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Klient będzie musiał okazać dokument ze zdjęciem i adnotacją o zamieszkaniu na terenie Ostrowca Św. Ze względów bezpieczeństwa podczas każdej sesji na basenie będzie mogło przebywać maksymalnie 200 osób, a o kolejności wstępu zadecyduje kolejność zgłoszenia się na portal kasowy. Klienci zameldowani poza Ostrowcem Św. lub nie mogący okazać dokumentu ze zdjęciem będą korzystać z Pływalni Rawszczyzna za odpłatnością (według cennika).

Ponadto wszystkie dzieci przebywający na basenie będą mogły uczestniczyć w grach, zabawach i konkursach przeznaczonych specjalnie dla nich. Będą to m.in. tor przeszkód, wyścigi, przepłynięcie 25m, wyławianie przedmiotów z dna, rzuty na bramkę, rzuty do kosza, pływanie z piłką do pilatesu i leżenie na plecach na czas. Dodatkowo prezentowany będzie sprzęt wykorzystywany przy treningach pływackich. Wszystkie te atrakcje odbywać się będą w godzinach 10.00-17.30, a godziny rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych konkursów i zabaw dostępne będą na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl.

Propozycją dla dorosłych będą bezpłatne zajęcia aquarobicu, które zaplanowano na sobotę i niedzielę na godz. 10.30 i 18.30. Zapraszamy szczególnie wszystkich, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tej formie aktywności, żeby przekonali się, że ćwiczenia fizyczne przy muzyce w wodzie to czysta przyjemność.

Dla dzieci (min. 10-letnich), młodzieży i dorosłych przygotowane są warsztaty płetwonurkowania. Instruktorzy zaprezentują wykorzystywany sprzęt i umożliwią zanurkowanie w basenie głębokim z butlą tlenową i innymi akcesoriami płetwonurków. Atrakcja ta będzie dostępna w sobotę i niedzielę w godzinach 14.00-16.00.

Pokaz sprzętu ratowniczego i swoich umiejętności zaprezentują natomiast ratownicy WOPR z Ostrowca Św. Podczas tych pokazów będzie można poznać sprzęt, jego zastosowanie i przeznaczenie, a także dowiedzieć się o podstawowych zasadach zachowania w wodzie i pierwszej pomocy. Chętni będą mogli wypróbować akcesoria ratownicze. Pokazy zaplanowano na sobotę na godz. 16.00 i na niedzielę na godz. 12.00.

W dniu 26 czerwca 2016r. w ramach obchodów Dni Ostrowca Świętokrzyskiego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w turniejach rekreacyjno – sportowych o Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO odbędą się indywidualne turnieje w tenisie stołowym oraz w szachach, a na Orliku Ogrody międzyosiedlowe turnieje w piłce nożnej oraz siatkowej.


Turniej Szachowy rozpocznie się o godzinie 10 w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO, wspólnie z Klubem Szachowym „Hetman” działającym przy Miejskim Centrum Kultury. Turniej w zależności od ilości zawodników rozegrany zostanie systemem szwajcarskim lub kołowym, na dystansie 7 rund w pięciu grupach wiekowych – 8 lat, 10 lat, 14 lat, 18 lat oraz OPEN.
Zgłoszenia do turnieju (do 17 czerwca) przyjmuje Ryszard Nowicki (telefon: 693126617, e-mail:
ryszard_nowicki@interia.pl).

Turniej Tenisa Stołowego rozpocznie się o godzinie 10 w Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO. Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych – kat. I (mężczyźni do 40 roku życia), kat. II (mężczyźni powyżej 40 roku życia) i kat. III (kobiety). Minimalny wiek – 16 lat. W turnieju mogą wziąć udział tylko mieszkańcy Ostrowca Św.
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 17 czerwca (do godz. 15.00) w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. przy ul. Świętokrzyskiej 11(pokój  2.39) lub pocztą  elektroniczną na adres biuro@mosir.ostrowiec.pl (należy podać imię i nazwisko oraz kategorię), a także w dniu zawodów w godzinach 8.30 – 9.30 w biurze zawodów.

Na terenie kompleksu boisk sportowych Orlik w osiedlu Ogrody – również o godzinie 10 – rozpocznie się rywalizacja reprezentacji ostrowieckich osiedli i dzielnic w piłce siatkowej i piłce nożnej. Rozgrywki będą prowadzone w kategorii Open (minimalny wiek uczestników – 16 lat).

Zgłoszenia drużyn do obu turniejów przyjmowane będą do17 czerwca br. w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. przy ul. Świętokrzyskiej 11(pokój  2.39) lub pocztą  elektroniczną na adres biuro@mosir.ostrowiec.pl. Losowanie grup odbędzie się w dniu imprezy o godzinie 9.30.

Polecamy również