Prezydent z absolutorium

prezydent z absolutorium

DSC06874DSC06858DSC06859DSC06856Podczas sesji rady miasta Ostrowca Świętokrzyskiego radni udzielili absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2015. Radni udzieli także absolutorium dla prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego. W obu przypadkach 14 radnych było za udzielaniem absolutorium, a 6 wstrzymało się od głosowania.DSC06853DSC06855

– Do wyborów samorządowych szliśmy z hasłem „Chodzi o ludzi nie o politykę” i to hasło skutecznie realizujemy – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Moim priorytetem jest stworzenie jak największej ilości nowych miejsc pracy i powstrzymanie młodych ludzi od wyjazdów z Ostrowca. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy proces pozyskiwania nowych terenów inwestycyjnych. Udało się pozyskać 20 hektarów nowych terenów. Obecnie staramy się o pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej na uzbrojenie tych gruntów. Chętni do kupna terenów już są. Po raz pierwszy w historii miasta nie podniesione zostały podatki. Budujemy bloki socjalne. Urządzane są tereny rekreacyjne i poprawiana jest estetyka naszego miasta. Naszemu miastu najbardziej potrzeba miejsc pracy w sektorze produkcji, dlatego też wspieramy przedsiębiorców, którzy działają w tym obszarze gospodarki. Rozpoczęła działalność Walcownia Ostrowiecka zatrudniając 300 osób. Ten zakład ma ogromny potencjał i będzie się rozwijał. Kolejny inwestor to firma Groclin, która zatrudni 400 osób. W 2015 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Ostrowca mogli decydować o przeznaczeniu funduszy na określony cel. Kolejny program to „Osiedle od nowa”. Chciałbym podziękować mieszkańcom za inicjatywę oraz członkom rad osiedlowych za zaangażowanie- dodaje prezydent Jarosław Górczyński.

Polecamy również