Cmentarna hiena

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z ostrowieckiej komendy  zatrzymali na gorącym uczynku popełniania przestępstwa 41- letniego mężczyznę, który usiłował ograbić nagrobek na cmentarzu komunalnym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie przynajmniej 7 tego rodzaju przestępstw.  Za ograbienie tego typu miejsca kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrowieckiej komendy od pewnego czasu pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy ograbienia 6 nagrobków na cmentarzu komunalnym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do zgłoszonych przestępstw doszło w okresie od listopada ubiegłego roku do czerwca bieżącego roku. Nieustalony wówczas sprawca odrywał i kradł metalowe, najczęściej wykonane z mosiądzu, różnego rodzaju elementy z nagrobków. Za każdym razem powodując straty od 200 do 800 złotych.        


Wczoraj wieczorem  po godzinie 20 –stej policjanci zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania okradzenia kolejnego nagrobku, 41 – letniego, bezdomnego mężczyznę. Wpadł on w ręce policjantów w momencie, kiedy kopiąc próbował oderwać metalowy lampion. Funkcjonariusze ustalili, że jest on również sprawcą zgłoszonych wcześniej przestępstw, a skradzione elementy sprzedawał na dwóch ostrowieckich skupach złomu.  Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzuty.  Grozi mu kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają, że podobnych przypadków mogło być więcej. Apelujemy do osób, które w ostatnim okresie nie odwiedziły cmentarza komunalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Długiej, aby wybrały się na groby swoich bliskich, a o braku zwłaszcza mosiężnych elementów wystroju nagrobków koniecznie powiadamiały Policję. Sprawę prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i przestępczości Nieletnich KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim tel. 041-26-71-351 lub 041-26-71-205.

Polecamy również