Moc atrakcji w ferie

moc atrakcji w ferie

Ferie Zimowe 2017 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Nadeszły długo wyczekiwane ferie zimowe. Od 30 stycznia do 12 lutego br. blisko pięć tysięcy uczniów ostrowieckich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych może cieszyć się odpoczynkiem od obowiązków szkolnych, nauki i pracy dydaktycznej. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć oraz zasłużonego odpoczynku. Ferie zimowe to doskonały czas wypoczynku zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu, zabaw na śniegu, czas w którym można rozwijać swoje zainteresowania, wyjechać na zimowiska czy spotkać, poza murami szkoły ze swoimi rówieśnikami. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Na tych, którzy zdecydowali się spędzić ferie zimowe w naszym mieście czeka moc atrakcji kulturalnych, rekreacyjnych oraz sportowych. Zachęcam wszystkich serdecznie do skorzystania z szerokiej oferty zajęć przygotowanej przez miejskie instytucje. Życzę Wszystkim Uczniom aktywnych, radosnych, niezapomnianych oraz bezpiecznych ferii zimowych!

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Jarosław Górczyński

Ferie w świetlicach środowiskowych

W czasie ferii zimowych 14 świetlic środowiskowych z elementami socjoterapii oferują wypoczywającym w miejscu zamieszkania dzieciom zajęcia opiekuńczo – wychowawcze i sportowe. Świetlice przy PSP Nr 1, 3, 4, 5, 7, 9, 10 oraz PG Nr 1, 3, 4 prowadzić będą zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00. do 14.00. W świetlicach środowiskowych na osiedlu Ludwików przy ul. Sandomierskiej 26a oraz przy ul. Samsonowicza 15/28 zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00 natomiast na osiedlu Koszary przy ul. Bałtowskiej 336a zajęcia prowadzone będą w dni powszednie w godz. 9.00-13.00 zaś na osiedlu Rosochy, ul. Słoneczna 40 w godzinach od 11.00 do 15.00.

Podczas pobytu, dzieci mają zapewnioną opiekę i mogą liczyć nie tylko na gry, zabawy i zajęcia sportowe, ale również na udział w zajęciach socjoterapeutycznych. Zachęcamy więc rodziców do zainteresowania się takim sposobem zagospodarowania czasu wolnego swoim pociechom.

Sportowe wakacje – Ferie z MOSiRem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty przygotowanej na zimowe ferie. Zajęcia będą zróżnicowane i odbywać się będą na kilku obiektach – w Hali KSZO, na Pływalni Rawszczyzna, na Orliku oraz – jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne – również na ślizgawce. Ferie w 2017 roku w województwie świętokrzyskim przypadają na okres od 30 stycznia do 10 lutego.

Ferie na Rawszczyźnie

Podczas ferii na Pływalni Rawszczyzna będzie można wziąć udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych prowadzonych przez instruktorów nauki pływania. Przez dwa tygodnie ferii – od poniedziałku do piątku – w godzinach 9.30-10.15, 10.30-11.15, 11.30-12.15, 12.30-13.15 i 13.30-14.15 wszystkie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych będą mogły uczestniczyć w „Feriach na Rawszczyźnie” w ramach wykupionego biletu wstępu na basen, bez konieczności nabywania dodatkowego karnetu. Z oferty Pływalni Rawszczyzna będzie można skorzystać dowolną liczbę razy, nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich zajęciach. Zajęcia będą miały zróżnicowany charakter w zależności od potrzeb i umiejętności grup, które będą mogły liczyć maksymalnie do 15 osób. Na zajęcia nie są prowadzone wcześniejsze zapisy, wystarczy o ww. godzinie zgłosić się do instruktora na basenie.

W dniach od 30 stycznia do10 lutego na Pływalni Rawszczyzna zorganizowane zostaną „Feryjne zajęcia pływackie”, czyli dwa turnusy zajęć pływacko-rekreacyjnych dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Cena za tygodniowe zajęcia obejmujące pięć jednostek (raz dziennie od poniedziałku do piątku) wynosić będzie 30 zł dla osób zameldowanych w gminie Ostrowiec Św. i 55 zł dla pozostałych.

Ceny wymienionych karnetów obejmują wejście na basen i udział w zajęciach pod okiem instruktora. W ramach zajęć tworzone będą grupy do 7 osób każda dla dzieci z klas I-III i maksymalnie 10-osobowe dla dzieci z klas IV i starszych (w miarę możliwości grupowane będą osoby w podobnym wieku i o podobnych umiejętnościach).

Zapisy na zajęcia przyjmowane będą wyłącznie osobiście (od rodziców lub prawnych opiekunów) w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna. W momencie zapisu należy wykupić karnet w odpowiedniej ww. cenie.

Sporą atrakcją dla dzieci – i nie tylko – powinien stanowić rozstawiony w dniach 8-12 lutego na basenie ostrowieckiej pływalni ok. 20-metrowy wodny tor przeszkód Aquaglide Challenge Track. Składający się z 8 elementów tor, dzięki połączeniu kolejnych przeszkód w linii prostej, to świetny pomysł na urozmaicenie zabawy w basenie. Tor zapewnia kilka opcji zabawy, od wspinania po próbę zachowania równowagi, zakończony zjeżdżalnią.

Ferie na Orliku

Oba Orliki w okresie ferii zimowych będą otwarte dla mieszkańców Ostrowca Św. od poniedziałku do piątku w godzinach 10-20, a w weekendy w godzinach 12-20. W drugim tygodniu ferii (6-10 lutego) na Orliku w osiedlu Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych:

– szkoły podstawowych klas IV-VI (roczniki 2004-2006),

– szkoły gimnazjalne (roczniki 2001-2003),

– szkoły średnie (roczniki 1997-2000).

W przypadku zgłoszenia się małej ilości zespołów możliwe będzie łączenie kategorii wiekowych.

System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn, a ustalony zostanie na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 3 lutego o godz. 12 na Orliku.

Drużyny, które zajmą miejsca I-III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymują puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymują pamiątkowe dyplomy.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do 3 lutego do godz. 12 (formularz zgłoszeniowy i regulamin zawodów dostępny na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl oraz na Orliku).

Hala w Hali KSZO

W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w okresie ferii zimowych odbywać się będą tradycyjnie zajęcia pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu”. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów zatrudnionych przez MOSiR. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14.

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poznać następujące dyscypliny sportu: piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę nożną, badminton, unihokej i tenis stołowy. Starsze dzieci (gimnazjaliści) będą mogły dodatkowo skorzystać z siłowni.

W pierwszym tygodniu będą się odbywać zajęcia sportowe, obejmujące naukę podstawowych elementów i zasad gry, a w drugim tygodniu zorganizowane zostaną turnieje i konkursy z nagrodami.

Zgłoszenia chętnych można dokonać bezpośrednio przed zajęciami lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pokój 2.39), a także telefonicznie (41 247-55-18) od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15 oraz pocztą elektroniczną (a.chmielewska@mosir.ostrowiec.pl lub biuro@mosir.ostrowiec.pl).

Zbiórka przed zajęciami: hol kasowy obok portierni Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO.

Ferie na Ślizgawce

Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne (odpowiednio niska temperatura), feryjne zajęcia będą również realizowane na naturalnej ślizgawce obok Pływalni Rawszczyzna. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Pod okiem zatrudnionych przez MOSiR instruktorów będzie można nauczyć się, jak również udoskonalić naukę jazdy na łyżwach. Podczas dwugodzinnej zabawy nie zabraknie też konkurencji z nutką rywalizacji, w których dzieci będą mogły wykazać się nabytymi umiejętnościami. Na każdego, kto dołączy do zabawy, podczas piątkowych podsumowań zajęć będą czekały słodkie upominki.

Organizatorzy zapewniają bezpłatny wstęp na ślizgawkę oraz obsługę zajęć przez instruktora. Uczestnicy zobowiązani są do przebywania na obiekcie w odpowiednim – niekrępującym ruchów – stroju oraz posiadania czapki i rękawiczek. W zajęciach można używać własnych łyżew lub skorzystać na miejscu z wypożyczalni.

Ferie z biblioteką

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci na spektakle teatralne w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa: 3 lutego 2017 roku (piątek) godz. 10.00 „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce”, 10 lutego 2017 roku (piątek) godz. 10.00 „Misio Tulisio”. Przedstawienia odbędą się w Sali Teatralnej MCK przy ulicy Polnej. Wstęp wolny!

Ferie ze sztuką

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. w okresie ferii zimowych zaprasza dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach artystycznych „Mapa skarbów”. Uczestnicy warsztatów w ramach kolektywu artystycznego uczestniczyć będą  w zabawie twórczej, podczas której sześcioosobowe zespoły stworzą Mapę Skarbów. W  oparciu o ustalenia zespołu, każdy z uczestników wykona swój kolorowy moduł, po czym moduły zostaną połączone w gotową mapę. Młodzi artyści wykorzystają malarsko-graficzne materiały plastyczne w postaci papieru, farb wodnych, stempli, kolorowych pisaków i in. Dzieci zostaną również oprowadzone po obecnej wystawie malarstwa krakowskiego artysty Zbigniewa Cebuli.

Biuro Wystaw Artystycznych zapewnia materiały dla wszystkich uczestników warsztatów. Zajęcia plastyczne w ferie zimowe będą bezpłatne i będą odbywały od godziny 10.00. Częstotliwość spotkań w tygodniu, uzależniona będzie od ilości zainteresowanych. Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu i potwierdzenie dostępności miejsc pod nr tel. 41 263 20 48

Ponadto w dniach 7.02.2017-9.02 2017, odbędą się w BWA trzydniowe warsztaty taneczno-plastyczne „Malowanie Tańcem”. Poprowadzi je choreograf, tancerz i pedagog- Filip Jędruch. Zajęcia będą skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat. Przez 3 dni choreograf będzie pracował z tą samą grupą dzieci. Celem warsztatów jest praktyczne pokazanie przenikania się różnych dziedzin sztuki. Działania artystyczne oparte będą na połączeniu muzyki, tańca oraz sztuk plastycznych. Podczas warsztatów uczestnicy poznają choreografie w różnych technikach tańca i wykonają je do muzyki zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. W efekcie uporządkowanych działań taneczno- muzycznych, dzięki wykorzystaniu farb, powstaje abstrakcyjne dzieło plastyczne, które na koniec warsztatów uczestnicy mają za zadanie zinterpretować.

Pełną informację na temat propozycji atrakcyjnego i aktywnego spędzenia wakacji
w mieście znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.um.ostrowiec.pl oraz na stronach www.mosir.ostrowiec.pl. i www.bwa.ostrowiec.pl

Polecamy również