Na Gutwinie fajnie jest

Bezpieczne wakacje – Festyn rodzinny na Gutwinie

W okresie wakacji w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin zorganizowane zostaną trzy pikniki rodzinne pod patronatem prezydenta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższą niedzielę 3 lipca w godzinach 14.00-22.00. Kolejne dwa planowane są na 31 lipca i 20 sierpnia.

Hasło przewodnie pierwszego pikniku to „Bezpieczne wakacje”. Do udziału zapraszamy całe rodziny, ponieważ nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku. W muszli koncertowej zaprezentuje swoje umiejętności DJ, uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z oferty cateringu i dmuchańców, by na koniec wziąć udział w dyskotece (od 19.00 do 22.00).

Swoje stanowiska edukacyjne przygotują PCK i ZHP, gdzie wszyscy chętni będą mogli poznać zasady pierwszej pomocy medycznej. Nie zabraknie również ostrowieckich krwiodawców, którzy będą przekonywali do oddawania krwi – szczególnie w wakacje, gdy jej bardzo brakuje w stacjach krwiodawstwa.

Dużą atrakcją dla dzieci będzie ciężki wóz gaśniczy Straży Pożarnej i (jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą) pokaz ratowania osoby tonącej z wykorzystaniem łodzi. Policja zaprezentuje alkogogle i narkogogle oraz udostępni materiały informacyjne o bezpieczeństwie. Dzieci będą mogły zobaczyć Ambulans Ruchu Drogowego i umundurowanie policjanta. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie oznakować rower (wymagane będą dokumenty tożsamości i zakupu roweru).

Ratownicy ostrowieckiego WOPR przygotują stoisko informacyjne i zaprezentują sprzęt ratowniczy wykorzystywany na akwenach otwartych i basenach. Nie zabraknie konkursów z wykorzystaniem tego sprzętu.

Podczas pikniku wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach samoobrony i obejrzeć efektowny pokaz taekwondo przygotowany przez OSTO Ostrowiec Św.

Uczestnicy pikniku (również ci nie posiadający prawa jazdy) będą mogli spróbować jazdy autem w alkogoglach, żeby przekonać się, jak negatywnie wpływa spożywanie alkoholu na prowadzenie samochodu. Instruktorzy ze szkoły jazdy Maz-Met podpowiedzą również, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i przygotować samochód na wakacje.

Na stoisku sklepu rowerowego „Agat” rowerzyści będą mogli skorzystać z usług drobnych napraw i regulacji swojego sprzętu oraz będą mogli zapoznać się z aktualnymi trendami rowerowymi. Nie zabraknie dla nich atrakcyjnych konkursów sprawnościowych. Ciekawym elementem będzie na pewno wspólna wycieczka rowerowa po okolicy.

Dzieci będą mogły wziąć udział w bardzo ciekawych eksperymentach naukowych przygotowanych przez ostrowiecką Akademię Nauki. Będą to eksperymenty głównie z dziedziny fizyki, ale nie zabraknie również zabaw logicznych dla najmłodszych i ich opiekunów.

Na korcie tenisowym profesjonalni instruktorzy ze Stowarzyszenia Tenisowe Winner podpowiedzą, jak dobrać właściwy sprzęt i wprowadzą w tajniki tego pięknego sportu. Wiele osób nigdy jeszcze nie grało w tenisa ziemnego, więc piknik na Gutwinie będzie doskonałą okazją do debiutu na korcie.

Nieco starsi uczestnicy pikniku będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą przygotowaną przez Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni „Rawszczyzna”, w tym z masażu gorącymi kamieniami.

Nie zabraknie również gier, zabaw i konkursów przygotowanych przez animatorów, w których będą mogły uczestniczyć dzieci i młodzież. Na pewno będzie dużo emocji, śmiechu i nagród rzeczowych.

Dla nieco starszych uczestników pikniku w godzinach 19.00-22.00 przygotowana zostanie dyskoteka.

Parterami pikników są: Grupa Ratownictwa PCK, Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, Szkoła Jazdy Maz-Met, klub taekwondo OSTO Ostrowiec Św., sklep rowerowy AGAT, WOPR, Pływalnia „Rawszczyzna”, Akademia Nauki Ostrowiec Św., ZHP, Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner i PTTK.
Organizatorami pikników są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury.

Zapraszamy na pikniki, żeby przekonać się, że „Na Gutwinie jest fajnie!”

Polecamy również