Wieczór uwielbienia

wiecz12wiecz13wiecz14wiecz15wiecz16wiecz17wiecz19wiecz20wiecz21wiecz11Wieczór Uwielbienia w Ostrowcu przed Światowymi Dniami Młodzieży.wiecz1wiecz2wiecz3wiecz4wiecz5wiecz6wiecz7wiecz8wiecz10

Młodzież z Vancouver i Toronto, przebywa w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowując się do Światowych Dni Młodzieży. Ponad 80 – osobowa grupa przyjechała w środę późnym wieczorem i została rozlokowana u rodzin kilku ostrowieckich parafii. W czwartek pielgrzymi przeszli drogę krzyżową z Nowej Słupi „Szlakiem Królewskim”, a potem uczestniczyli we mszy świętej pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Mieli okazję zwiedzić klasztor na Świętym Krzyżu, Gołoborze i Świętokrzyski Park Narodowy.

Wieczorem, na ostrowieckim Rynku zorganizowano Wieczór Uwielbienia, w którym wzięło udział wielu mieszkańców miasta.

Piątek będzie dniem ekologiczno – sportowym, bowiem goście z Kanady zwiedzać będą rezerwat Krzemionki, Kałków i rezerwat Skały w Krynkach. Po południu mają możliwość skorzystania z pływalni „Rawszczyzna”, odbędą się mecze piłki nożnej i siatkówki oraz bieg w Parku Miejskim. Wieczorem odbędą procesję z Rynku do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie przejdą przez Bramę Miłosierdzia. Całą sobotę spędzą w Sandomierzu, natomiast w niedziela będzie dniem pożegnalnym z goszczącymi ich rodzinami. Wieczorem, w Stalowej Woli, wszyscy będą uczestniczyć w koncercie Piotra Rubika. Goście opuszczą Ostrowiec Świętokrzyski w poniedziałek.

Polecamy również