Zacięta rywalizacja

Znamy kolejne rozstrzygnięcia w Ostrowieckiej Lidze Tenisowej pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego. Awans do ekstraklasy wywalczył Krzysztof Reszka. Trwa walka o miejsca na podium  w ekstraklasie. Pasjonująco zapowiada się finisz ligi deblowej. Rozgrywki zakończą się  w najbliższą sobotę.

 

EKSTRAKLASA

Tytuł mistrzowski już wcześniej zapewnił sobie Maciej Nowak. Szansę na drugie miejsce mają  Zbigniew Dabrowski, Piotr Oparowski, Łukasz Ligocki i Waldemar Połetek. W derbach Waśniowa Witold Nowak okazał się lepszy od Dariusza Cichońskiego. W tabeli prowadzi Maciej Nowak 35 pkt przed Zbigniewem Dąbrowskim 28 pkt, Piotrem Oparowskim i Łukaszem Ligockim po 23 pkt oraz Waldemarem Połetkiem 21 pkt.

 

Wyniki:

Połetek-Jagodziński 6-3 6-2

  1. Nowak-Cichoński 6-3 7-6

Dąbrowski-Janik 7-5 6-3

Jagodziński-W. Nowak 6-3 6-1

 

I LIGA

 

Awans do ekstraklasy zapewnił sobie Krzysztof Reszka. W środę Reszka pokonał Pawła Barańskiego 6-3 6-4. By cieszyć się z promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej Krzysiek musiał liczyć na potknięcie Jacka Wziątka. Doczekał się tego w sobotę, bowiem Jacek po zaciętym spotkaniu uległ Grzegorzowi Gromskiemu 6-7 6-7. Wcześniej awans zapewnili sobie Kamil Kozakiewicz i Grzegorz Gromski, w barażach o ekstraklasę zagrają Jacek Wziątek, Paweł Barański i Mirosław Orłowski. W tabeli prowadzi Grzegorz Gomski 33 pkt przed Kamilem Kozakiewiczem 30 pkt, Krzysztofem Reszką 29 pkt oraz Jackiem Wziątkiem i Pawłem Barańskim po 23 pkt.

 

II LIGA-TOP 12

 

W drugiej lidze najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły tydzień temu. Awans wywalczyli: Zbigniew Jopek, Damian Bęben, Kamil Szmajda, Sebastian Dwojak, Sławomir Skowron, Arkadiusz Malanowicz i Grzegorz Zimnicki. Natomiast Olaf Zawadzki zagra w barażu o I ligę z Rafałem Lipczyńskim.  W tym tygodniu rozegrano dwa mecze. Sebastian Dwojak wygrał z Kamilem Szmajdą 7-5 3-6 6-4, a Arkadiusz Malanowicz pokonał Radosława Miśkiewicza 6-1 6-1.

 

LIGA DEBLOWA

 

Do ostatniego spotkania będzie trwała walka o tytuł w pierwszym sezonie Ligi Deblowej. O wszystkim prawdopodobnie rozstrzygnie mecz Maciej Nowak/ Kamil Kozakiewicz- Zbigniew Dąbrowski/ Roman Starzomczyk. Nie zabraknie emocji, również w rywalizacji o kolejne miejsca. W tabeli prowadzą M.Nowak i Kamil Kozakiewicz 35 pkt przed Zbigniewem Dąbrowskim i Romanem Starzomczykiem 29 pkt oraz Sławomirem Młodawskim i Jackiem Wziątkiem 27 pkt .

 

 

Wyniki:

 

Bęben/Skowron- Barański/Dwojak 3-6 6-4 7-5

  1. Nowak/Kozakiewicz- Reszka/ Lipczyński 6-4 6-1
  2. Nowak/ Kozakiewicz- Młodnicki/Połetek 6-2 1-6 6-4

Nartowski/ Połetek-Michalak/ Banszek 6-2  6-2

Michalak/ Banaszek-Szczodrak/Dybiec 6-2 6-4

Michalak/ Banszek-Bęben/Skowron 6-2 6-3

 

TURNIEJ POCIESZENIA II LIGI

 

W tym tygodniu rozegrano 3 mecze turnieju pocieszenia II ligi. Krzysztof Łodykowski pokonał Grzegorza Zagożdżona 6-3 6-4.  Mateusz Dziewiecki wygrał z Krzysztofem Łodykowskim 6-4 7-5. Grzegorz Zagożdżon zwyciężył Katarzynę Listek 6-1 7-5. W tabeli prowadzą Mateusz Dziewięcki i Grzegorz Zagożdżon po 6 pkt przed Krzysztofem Łodykowskim 5 pkt.

 

 

Polecamy również