Znany stylista w CKU

W Centrum Kształcenia Ustawicznego uczą się od najlepszych. Dzisiaj na zaproszenie dyrektor placówki dr Anety Pierścińskiej – Maruszewskiej w CKU wygłosił wykład dla pań interesujących się modą i szyciem znany stylista i krytyk mody Tomasz Jacyków.

– To dla nas niezwykłe wydarzenie, ponieważ będziemy gościć w CKU bardzo znanego stylistę Tomasza Jacykowa, który przyjął moje zaproszenie – mówi dr Aneta Pierścińska – Maruszewska. – Kreator i krytyk mody spotka się między innymi z kursantkami kursu w zawodzie krawiec po to, żeby opowiedzieć na temat mody, zmieniających się trendów i o tym jak kształtować własny wizerunek. Jestem bardzo zadowolona, z tego, że takie szkolenie udało się zorganizować przede wszystkim dlatego, że zleży mi na tym, aby nasi słuchacze mogli zapoznać się z fachowymi radami eksperta. Dzięki temu nasi słuchacze zyskują aktualną wiedzę, ale również uczą się przebojowości i kreatywności. To szkolenie było możliwe do zorganizowania dzięki wsparciu i zaangażowaniu osób i firm z Ostrowca. Chciałabym serdecznie podziękować panom Marcinowi Jabłońskiemu, Wojciechowi Cholewińskiemu, Wojciechowi Żurkowi i Włodzimierzowi Szczałubie oraz Cechowi Rzemieślników i Przedsiębiorców za wsparcie.

Tomasz Jacyków opowiadał na temat mody i o zawodzie stylisty.

– Najważniejsze jest to, żeby lubić samego siebie i ubierać się tak, żeby w tym ubraniu czuć się dobrze – mówi Tomasz Jacyków. – Nie wolno też nikogo krytykować za ubiór. Można sobie pomyśleć to i owo o stroju danego osobnika, ale lepiej nie mówić mu tego w oczy. Jak on się w tym dobrze czuje to jego sprawa. Uważam, że żyjemy w czasach kiedy wszystko bardzo szybko przemija. Musimy się kształcić w wielu dziedzinach, żeby nadążyć za rzeczywistością. Spotkam się dzisiaj z krawcowymi czyli z paniami, z którymi bardzo często pracuje na co dzień. Chcę, żeby mój wykład wniósł trochę optymizmu i wiary w siebie. Obecnie twórcy mody to ludzie bardzo zestresowani. Moda to niezwykle trudna dziedzina życia, ponieważ trzeba ubrać człowieka, ten człowiek musi się w tym dobrze czuć oraz dobrze wyglądać i na koniec ten produkt trzeba sprzedać. Obecnie na naszym rynku jest bardzo dużo ubrań złego gatunku i w złym guście. O indywidualizm jest coraz trudniej. Poza tym nie każdy ma wyczucie smaku. Dla przykładu dla mnie panna młoda to młoda dziewczyna, której biała suknia ślubna bardzo pasuje. Natomiast czterdziestoletnia pani to kobieta, która wychodzi za mąż i stosownie do swojego wieku powinna się ubrać na tę uroczystość. Wszystko kwestia gustu, wyczucia i dobrego smaku.dsc08091dsc08092dsc08093dsc08097dsc08104dsc08103

Pod koniec spotkania padło mnóstwo pytań od pań, na które gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Polecamy również