Nasi z kompletem medali

si1si2slow2slow1slow2W Sninie na Słowacji odbyła się kolejna edycja zawodów taekwondo Black Tiger Cup. Na słowackich matach stawiło się ponad 170 zawodników i zawodniczek z klubów ze Słowacji, Polski i Węgier, w tym osiemnastoosobowa ekipa Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo olimpijskiego OSTO pod opieką trenerów Wioletty Walerowicz i Piotra Czai. Nasi zawodnicy przywieźli komplet osiemnastu medali: 7 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych dzięki czemu OSTO zajęło trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje złoty medalista Jakub Cemerys, który został najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii młodzików, dzięki brawurowo wygranym trzem pojedynkom.

Złote medale wywalczyli również: młodzicy Jan Kwiecień, Piotr Stec, Dominik Gromala oraz debiutujący na zawodach Igor Sieroń, w kategorii kadetów Filip Jabłoński oraz w juniorach Patryk Lipiec. Srebrne medale wywalczyli juniorzy Piotr Ćwikła i Jakub Pater kadet Jakub Sieroń. Brązowe medale o bardzo udanych walkach przypadły debiutującym w kategorii walk w kontakcie na głowę kadetkom: Julii Gawrońskiej, Wiktorii Kosałce, Natalii Domańskiej i Patrycji Krasińskiej oraz młodszym naszym reprezentantom: Jakubowi Fularze, Aleksandrze Ćwikle, Patrykowi Goryckiemu, Dominikowi Czai.

Start w Black Tiger Cup 2016 z pewnością należy zaliczyć do bardzo udanych. Zawodnicy OSTO dobrze przepracowali okres przygotowawczy w postaci dwóch wakacyjnych zgrupowań. Zawody w Sninie były starem kontrolnym przed zbliżającym się Pucharem Polski Kadetów i Juniorów w Krynicy oraz Mistrzostw Młodzików i Mistrzostw Ostrowca Św. Dzieci i Kadetów nad, którymi patronat objął Pan Prezydent Jarosław Górczyński, które odbędą się 29 października w Ostrowcu. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sportu do kibicowania naszym reprezentantom a  chętnych do treningu w Klubie OSTO na zajęcia w PSP nr 7 na os. Pułanki. Proponujemy zajęcia w różnych grupach wiekowych i o różnym stopniu zaawansowania. Szczegółowe informacje pod nr tel: 504810868

Foto. Archiwum

Polecamy również