Petycja kibiców do starosty

petycja

Ponad 1100 kibiców i działaczy sportowych podpisało się pod petycją skierowaną do starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy. Kibice domagają się zwiększenia przekazywanych funduszy na promocję powiatu poprzez sport.

– Petycja jest pewną formą delikatnego nacisku społecznego na rządzących i my taką formę wybraliśmy jako akt desperacji, ponieważ nie tylko jako działacze sportowi, ale także kibice oczekujemy od samorządów wsparcia finansowego – mówi prezes KSZO Ostrowiec Piotr Dasios. – Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wywiązuje się z tego zadania, a prezydent miasta Jarosław Górczyński co roku zwiększa środki na promocję miasta poprzez sport. Uważamy jednak, że nie można przerzucać na barki jednego samorządu kosztów utrzymania drużyn sportowych. Oczywiście nasze drużyny grające w ligach same zabiegają o prywatnych sponsorów. Raz te fundusze są większe raz mniejsze. Natomiast z drugiej strony uważamy, że promocja poprzez sport jest jedną z najlepszych form reklamy miasta i powiatu. Dzięki seniorskim drużynom, które przyciągają młodzież mamy w naszym mieście bardzo dużo sekcji, w których trenuje setki młodych ludzi. Sport uczy gry fair play i kształtuje charakter. Szkółki sportowe są oblegane. Bez drużyn seniorskich zainteresowanie sportem w naszym mieście z pewnością byłoby mniejsze. W petycji prosimy starostę o zwiększenie środków na promocję powiatu przez sport do kwoty 350 tysięcy złotych. Obecnie jest to tylko 210 tysięcy złotych nie wykorzystane przez starostwo. Przypomnę, że w tym roku tylko 80 tyś zł otrzymała drużyna piłkarska. Nie została wsparta siatkówka i piłka ręczna. My domagamy się w imieniu mieszkańców, którzy kochają sport, zawodników, trenerów, kibiców i działaczy zwiększenia środków na promocję. Pisma z prośbą o wsparcie już nie raz były kierowane na ręce starosty. W większości te pisma pozostały bez odpowiedzi, dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się złożyć petycję licząc na to, że pod koniec kadencji znajdą się dodatkowe środki na sport, przynajmniej te, które są zapisane w budżecie. Liczymy na to, że przyszły starosta ostrowiecki będzie bardziej interesował się sportem. Walczymy o cały sport, a nie tylko o drużyny, które grają w ligach.

-Nasze prośby i apele do starostwa pozostawały bez echa -mówi radny Rady Powiatu Ostrowieckiego Łukasz Dybiec. – Ja na każdej sesji rady powiatu składałem interpelacje dotyczące sportu. Tymczasem fundusze wykorzystywane są na propagandę starostwa i Pana starosty- na to zgody z naszej strony nie ma. Te środki mogłyby być przeznaczone na wspieranie sportu.

Petycja została złożona w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tam też uzyskaliśmy informację, że Pan starosta jest nieobecny.DSC03537DSC03545DSC03550

Polecamy również