Jedni tańczyli, inni kradli

Policjanci z Komisariatu Policji w Ćmielowie ustalili i zatrzymali trzech sprawców kradzieży dokumentów, dwóch telefonów komórkowych i dwóch butli gazowych z domu weselnego. 17, 19 i 25- latek przestępstwa dokonali podczas trwającego tam imprezy weselnej. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w nocy z soboty na niedzielę w domu weselnym, w jednej z miejscowości w gminie Ćmielów, podczas trwania imprezy nieustaleni wówczas sprawcy dokonali kradzieży dwóch butli gazowych, dwóch telefonów komórkowych i dokumentów. Jak wynikało ze zgłoszenia złodzieje wykorzystali chwilową nieuwagę obsługi lokalu i skradli te rzeczy z pomieszczenia gospodarczego znajdującego się przy kuchni. Po zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci z ćmielowskiego komisariatu. Szybko ustalili, że sprawcami przestępstwa są trzej mieszkańcy gminy Ćmielów w wieku 17, 19 i 25 lat.

Mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie czynności funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie, które zostało zwrócone pokrzywdzonym. Śledczy przedstawią im zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto. Świętokrzyska Policja

Polecamy również