Żuraw wieżowy w Centrum

Od kilku dni w Ostrowcu Świętokrzyskim na budowie „Galerii Centrum” możemy obserwować ogromny dźwig. Jest to o tyle niezwykłe zjawisko, że żuraw wieżowy, bo tak prawidłowo brzmi nazwa dźwigów budowlanych był widziany w naszym mieście dobrych kilka lat temu.

Po zakończeniu budowania osiedli mieszkaniowych z tzw. wielkiej płyty widok dźwigu w naszym mieście stał się ogromną rzadkością. Jeszcze 10 lat temu podczas budowy „Galerii Ostrowiec” na placu budowy pracował duży żuraw wieżowy. Tymczasem budowa „Galerii Centrum” ruszyła pełną parą.

W ciągu niewiele ponad roku, na placu u zbiegu ulic Kilińskiego, Focha i Alei 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim, powstanie nowa galeria handlowa. Będzie miała powierzchnię użytkową – ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych.

Galeria będzie nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym, przystosowanym i w pełni dostępnym dla osób niepełnosprawnych. Poza działalnością handlową prowadzona będzie dzielność rozrywkowa, planowane jest otwarcie kina 5 D, planetarium jak również miejsc zabaw dla młodszych i nieco starszych.

galeria-centrum-wizualizacjagal-centrum2gal-centrum1gal-centrum3gal-centrumOstrowiec, drugie pod względem wielkości miasto w województwie świętokrzyskim, ma póki co tylko jedną galerią handlową, powstałą przed dziesięcioma laty. 

Polecamy również