Na spotkanie z impresjonistami

pttk-art

Ostrowiecki Oddział PTTK im. Mieczysława Radwana zaprasza na kolejną w tym roku autokarową wycieczkę krajoznawczą. Tym razem zaprowadzi ona do Lublina, a odbędzie się już 18 listopada (piątek). Nie lada gratką wyjazdu będzie oglądanie wielkiej wystawy impresjonistów pt. „Monet, Renoir, Corot i inni. Malarze Normandii” prezentowanej na zamku lubelskim.

– Na listopadowe szarugi proponujemy wyjazd do Lublina, na spotkanie z francuskimi impresjonistami- mówią organizatorzy wycieczki. – Będziemy mieli niecodzienną okazję podziwiać obrazy takich mistrzów jak Claude Monet i Johan Barthold, Albert Lebourg i Joseph Delattre, Albert Marquet i Raoul Dufy.

Ale spotkanie z impresjonistami i ich obrazami to nie jedyne atrakcje wyjazdu zorganizowanego przez Oddział PTTK im. Mieczysława Radwana. Wycieczkowicze odwiedzą także muzeum biograficzne Wincentego Pola. Przejdą trasę podziemną biegnącą pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Zwiedzą archikatedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Obejrzą kaplicę Trójcy Świętej przy zamku. Odbędą także krótki spacer po lubelskiej starówce.

Wszelkie informacje na temat wycieczki można uzyskać w siedzibie Oddziału przy alei 3 Maja 6 (budynek Kina Etiuda, II piętro, obok redakcji „Gazeta Ostrowiecka”) lub pod numerem tel. 505444874.

Polecamy również