Włamywacz kradł i oszukiwał

radiowozzzz2

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ostrowieckiej komendy zatrzymali 23-letniego mieszkańca Kunowa. Mężczyzna jest podejrzany o szereg przestępstw, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu ostrowieckiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty włamania, trzech kradzieży i dwóch oszustw. Dzisiaj zostanie doprowadzony do Sądu z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę w ręce policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich wpadł 23-letni mieszkaniec Kunowa. Drobiazgowa praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia, że mężczyzna ten dopuścił się wielu przestępstw, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu ostrowieckiego.

Ustalono, że w połowie lipca bieżącego roku, kiedy był na lotnisku w Katowicach, wykorzystał sen swojego znajomego, skradł jego telefon komórkowy, a potem wykorzystując aplikację mobilną wypłacił z konta bankowego pokrzywdzonego pieniądze w kwocie 1000 złotych. Pod koniec lipca zaś, będąc w lombardzie na terenie miasta, pod pretekstem zakupu telefonu komórkowego dokonał jego kradzieży i uciekł. Właściciel lombardu poniósł z tego powodu straty w wysokości 750 złotych.
15-go sierpnia, 23-latek, sprzed bloku na jednym z ostrowieckich osiedli ukradł rower górski o wartości 700 złotych. W połowie sierpnia, w Kunowie dokonał także kradzieży wartego 700 złotych laptopa. Dodatkowo, na początku bieżącego tygodnia dwukrotnie dopuścił się oszustwa w sklepach. Za każdym razem, pod pretekstem zamiany na drobne dawał sprzedawczyniom fałszywy banknot 100 – złotowy i uciekał. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów, do popełnienia których się przyznał.

Dzisiaj policjanci doprowadzą 23 – latka do Sądu w wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.

Polecamy również