Nielegalne automaty w lokalu

radiowowz

Wczoraj w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólne działania miejscowych policjantów oraz funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach doprowadziły do zabezpieczenia dwóch automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Zgodnie z Kodeksem Karno Skarbowym prowadzenie działalności hazardowej bez wymaganej koncesji zagrożone jest karą grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

Wczoraj tuż po godzinie 15:00 policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowieckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach weszli do jednego z lokali w mieście podejrzewając, iż znajdują się tam nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili dwa takie automaty oraz znajdujące się w nich pieniądze w kwocie 350 złotych. Zabezpieczona gotówka oraz urządzenia policjanci przekazali  funkcjonariuszom Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie. Ponadto w toku przeszukania lokalu ujawniono środek w postaci suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana w ilości ponad 0,5 grama, dwie wagi elektroniczne oraz 82 sztuki plastikowych fiolek z zawartością szarego proszku, który zabezpieczono do dalszych badań.

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym prowadzenie działalności hazardowej bez wymaganej koncesji zagrożone jest karą grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również