Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

O tym jakie zagrożenia w ruchu drogowym niesie za sobą kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości informujemy niemal każdego dnia. Nietrzeźwi kierowcy, rowerzyści narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych. Niestety nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców podróżujących na „podwójnym gazie”. Wczoraj do grona takich osób wpisał się 56 -letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego, który mając ponad półtora promila alkoholu kierował pojazde

Wczoraj około godziny 13.40 policjanci z Wydziału Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu volkswagenem. Do jego zatrzymania doszło na ul. Stalowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak ustalili mundurowi 64-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego podróżował niemieckim autem mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz jego zachowanie oceni sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, tj. przestępstwo opisane w art. 244 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Apelujemy do kierowców o trzeźwość, rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że wypity alkohol definitywnie przekreśla możliwość kierowania pojazdami.

Opr. JO

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również