Worki, rękawiczki, dużo świeżego powietrza i pozytywnej energii !!!

las czolo

Dzisiaj uczniowie klasy IV a i V b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 wzięli udział w rozpoczynającej się akcji „Sprzątanie Świata”. W ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji „#sprzątaMY” pozbierali śmieci na terenie Leśnictwa Zwierzyniec w okolicy leśniczówki na Gutwinie. Pod opieką pana leśniczego Damiana Batugowskiego i wychowawców zebrali i wynieśli z lasu worki pełne śmieci las1las2 las20 las21 las22 las23las7 las8 las9 las10 las11 las12i odpadów.

Uczniowie są świadomi, że „śmieci do lasu zupełnie nie pasują” i dlatego zaangażowali się w porządki w lesie, aby pomóc zmniejszyć ich ogromną ilość.

Mówią: -Bardzo przyjemnie jest dawać innym przykład i inspirować do niezaśmiecania świata. My też coś dostaliśmy, miło było ogrzać się przy ognisku i pooddychać oczyszczonym przez las powietrzem.

Zachęcają, aby co dzień dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe wiralowej akcji #Zabierz5zLasu.Podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania. 

Tekst i foto PSP 10

Polecamy również