Kilkaset porcji dopalaczy

radowiowzz-2

Ostrowieccy kryminalni wraz z przedstawicielami ostrowieckiego Sanepidu po raz kolejny ujawnili i zabezpieczyli w sklepie 368 opakowań z dopalaczami. Jeśli okaże się, że te substancje są zakazane 20 – letni sprzedawca usłyszy zarzuty.

W piątek kryminalni z ostrowieckiej komendy policji wraz z pracownikami Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Ostrowcu Św. przeprowadzili czynności w jednym z punktów handlowych, w którym wcześniej ujawniono dopalacze. Funkcjonariusze zabezpieczyli 68 sztuk opakowań o nazwie „Imitacja sztucznego śniegu” i „Imitacja sztucznego mchu płonnika pospolitego”. W czasie przeszukania do sklepu doręczono przesyłkę kurierską, której zawartość również została sprawdzona. Okazało się, że paczka zawierała kolejnych 300 sztuk opakowań z tzw. dopalaczami. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone, a 20 – letni sprzedawca przesłuchany .

Jeśli specjalistyczne badania potwierdzą, że są to środki zakazane, młody mężczyzna usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Polecamy również