Barański i Dwojak zwyciężyli w Cedzynie

cedz1cedz3Mimo siarczystego mrozu dwudziestu dwóch ostrowieckich tenisistów udało się do podkieleckiej Cedzyny, by tam rozegrać II Noworoczny Turniej Deblowy. Swoją drogą to wielka szkoda, że nasi zawodnicy muszą jeździć tak daleko, by zagrać zawody. A jeszcze zeszłej zimy na hali III LO można było pograć w tenisa….. W turnieju zwyciężył debel Paweł Barański/ Sebastian Dwojak.Drugie miejsce zajęli Grzegorz Gromski i Rafał Lipczyński, a trzecie Kamil Kozakiewicz i Robert Michalak.
Na podstawie zajętych miejsc w ostatnim sezonie Ostrowieckiej Ligi Tenisowej rozstawiono zawodnikow na pozycjach 1-12. Tenisista z nr 12 miał pierwszeństwo wyboru partnera deblowego spośród osób nierozstawionych. Później kolejno wybierali zawodnicy z nr 11,10,9, 8, 7,6,5,4,3,2,1. Wzorem był draft NBA.Dzięki temu spotkania były bardzo zacięte.Mecze były rozgrywane od stanu 2-2, przy stanie 1-1 w setach o wyniku rozstrzygał supertiebreak do 10 punktów. Za zwycięstwo 2-0 drużyna dostawała 3 pkt, za wygraną 2-1 2 pkt, za przegraną 1-2 1 pkt..Z każdej z grup po 2 najlepsze pary awansowały do ćwierćfinałów.

W grupie A wszystkie mecze były bardzo wyrównane. Rywalizację wygrali Dariusz Kiljański i Kamil Szmajda. Z drugiego miejsca do fazy pucharowej awansowali Grzegorz Gromski i Rafał Lipczyński, a trzecie miejsce zajęli Andrzej Janik i Zdzisław Klusek.

W grupie B zwyciężył debel Paweł Barański/Sebastian Dwojak przed Mirosławem Orłowskim i Olafem Zawadzkim oraz parą Łukasz Ligocki/Joanna Targowska.

W grupie C najlepsi okazali się Paweł Szurmiak i Mateusz Dziewięcki. Drugą lokatę zajęli Dariusz Cichoński i Wojciech Żurek. Na trzecim miejscu uplasowali się Bartosz Kitliński i Katarzyna Listek.

W grupie D odbył się tylko jeden mecz. Krzysztof Reszka i Marcin Nartowski pokonali Kamila Kozakiewicza i Roberta Michalaka. Obydwie pary awansowały do fazy pucharowej.

W ćwierćfinałach wszystkie spotkania zakończyły się w dwóch setach. Kozakiewicz/ Michalak wygrali z Kiljańskim i Szmajdą, Barański/ Dwojak zwyciężyli Cichońskiego i Żurka, Orłowski/ Zawadzki pokonali Szurmiaka i Dziewięckiego oraz Gromski/ Lipczyński ograli Reszkę i Nartowskiego.

Wiele emocji dostarczyły decydujące mecze turnieju. W pierwszym półfinale Paweł Barański i Sebastian Dwojak zagrali z parą Kamil Kozakiewicz/ Robert.Michalak. Pierwszy set był bardzo zacięty. O jego losach zdecydowaał tiebreak, który zakończył się wygraną Kamila i Roberta. W drugiej partii zwyciężyli Paweł i Sebastian. Doszło do supertiebraka. Początek należał do Kozakiewicza i Michalaka, którzy objęli szybko prowadzenie 4-1. Od tego momentu zaczął się dobry okres gry Barańskiego i Dwojaka, którzy zwyciężyli 10-7 i awansowali do finału. W drugim półfinale Mirosław Orłowski i Olaf Zawadzki zmierzyli się z Grzegorzem Gromskim i Rafałem Lipczyńskim. W pierwszej partii pewnie wygrali Grzegorz i Rafał. Przez większość część drugiego seta dominowali Mirek i Olaf, którzy prowadzili już 5-3. W tym momencie nastąpił świetny okres gry Gromskiego i Lipczyńskiego. Grzesiek i Rafał wygrali cztery kolejne gemy i zameldowali się w finale.

W meczu o 3 miejsce Kamil Kozakiewicz i Robert Michalak po supertiebreaku pokonali parę Mrosław Orłowski i Olaf Zawadzki. W finale Barański/ Dwojak zmierzyli się z deblem Grosmki/Lipczyński. Pierwsza partia rozpoczęła sie od prowadzenia Grześka i Rafała 4-2. W tym momencie jednak z pary Gromski/ Lipczyński uszło powietrze. Paweł i Sebastian pewnie zwyciężali w kolejnych gemach. Finał zakończył się wygraną Barańskiego i Dwojaka 6-4 6-2.

II Noworoczny Turniej Deblowy przeszedł do historii Organizatorem zawodów było Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner. Zawody stały na wysokim poziomie. Nie zabrakło emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć. O.S.T Winner serdecznie dziękuje firmom HEAD i Remondis za ufundowanie nagród.