Pełna sala młodych ludzi

pasion deyczolo

DSC01523Pełna sala młodych ludzi w ostrowieckim Kinie „Etiuda”. A wszystko za sprawą młodego ostrowczanina – Patryka Stępnia, który podjął się aktywizacji młodzieży w życie społeczne i wolontariat. Wydarzenie Passion Day przyciągnęło ponad 300 osób zainteresowanych tematyką, dla których przygotowano ciekawe prezentacje i inspirujące warsztaty.

Jak mówi Patryk Stępień, założony przed laty „Zespół Pomocy Koleżeńskiej” od dłuższego czasu stara się realizować cel, którym jest zachęcenie młodych do wolontariatu: „Młodzież wciąż wykazuje brak zainteresowania tą tematyką. Najczęstszym powodem, barierą, jest lenistwo. Młodzi wolą spędzić czas przed komputerem, niż angażować się społecznie. Dlatego dziś pokazujemy dobre praktyki i zachęcamy do brania spraw w swoje ręce. Pokazujemy, co zrobić, żeby chciało się chcieć.”

Wśród prelegentów znalazły się nie tylko osoby od lat związane z III sektorem i organizacjami pozarządowymi takie jak Michał Braun – wiceprezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, Barbara Zamożniewicz – Świętokrzyski Rzecznik Młodzieży czy Piotr Koziol – prezes Fundacji „Kwitnące Talenty”, ale także twórcy YouTube – Azergothil i Baniak Baniaka. Posłuchać można było także Marzeny Okły-Drewnowicz, Beaty Oczkowicz, Dariusza Czupryńskiego oraz polskiej uczennicy prestiżowej międzynarodowej szkoły dla przyszłych liderów LEAF Academy z Bratysławy Karoliny Nierodzik. W wydarzenie zaangażował się również sam Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas, który opowiedział o czasach swojej młodości.

– To pierwsze tego typu wydarzenie w Ostrowcu i bardDSC01515DSC01516DSC01522asiondey3DSC01512pas dey22DSC01525pas deyypas deyyy33pasdyy444pasiondey2DSC01518pasiondey1zo cieszy mnie, że zorganizowali je młodzi ludzie – mówi Kinga Wnuk dyrektor Niepublicznej Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego – W pełni podzielam zdanie, które wielokrotnie padało ze sceny, że warto być aktywnym i poświęcać swój czas dla innych oraz zachęcać do tego młodzież. W naszych szkołach realizujemy trzyletni projekt zaangażowania społecznego, a liczba społeczników, którzy mają głowy pełne pomysłów i wierzą, że dobro powraca stale rośnie.

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że to nie koniec. Wkrótce można będzie sięgnąć po kolejną dawkę inspiracji.

Polecamy również