„Stosunki Prawne” – komedia oparta na aktach

stosunki prawne malwa

„STOSUNKI PRAWNE”

Komedia damsko-męska oparta na aktach.

Spektakl TEATRU ME/ST

Występują:

Magdalena Engelmajer (AKTORKA TEATRU ME/ST)

Sławomir Głazek (aktor znany widzom m.in. z seriali: „Dom nad rozlewiskiem”, „Prawo Agaty”)

Stosunki prawne” to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego. On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w  relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów. Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi? Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko-męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?

Całość sztuki, posiada lekką formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji. Aby lepiej zrozumieć irracjonalne zachowanie kobiet w niektórych sytuacjach domowych, bohaterka spektaklu „wchodzi w  skórę” Temidy i opowiadając o swoim burzliwym związku z Zeusem, tworzy pomost między mitologią a codziennością.

Ukazanie relacji dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestia związane z naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?

Spektakl „Stosunki prawne”, to sztuka, w której widzowie, będą mięli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.

 

 

Zapraszamy 5.06.2017 r., godz. 18.00

w ODS Malwa (os. Stawki 45).

Po spektaklu spotkanie z aktorami. Prezentacji aktorskie będzie towarzyszyć wystawa fotografii Stanisława Dulnego

– „Akt kobiecy”

Bilety w cenie 25 zł i 30 zł do nabycia w ODS Malwa.

Polecamy również