„Konarski” znowu najlepszy- To jest wynik!!!

Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum im St. Konarskiego po raz kolejny osiągnęli najwyższe wyniki w egzaminie gimnazjalnym.

Średnie gimnazjum są imponujące. Język polski – 87,8% (krajowa 69%, wojewódzka 69%, powiatu 67,6%, Ostrowca 67,7%),  historia i wos – 82,8% (kolejno 59%, 58%, 54,9%, 55,8%), matematyka – 87,1% (47%, 47%, 41,4%, 42,2%), przedmioty przyrodnicze – 76,5% (52%, 52%, 49,2%, 49,3%), j. angielski podstawa – 94,6% (67%, w 66%, 63,7%, 65,4%), j. angielski rozszerzenie – 87,7% (49 %, 46%, 43,8%, 45,3%).

Takimi wynikami Konarski ponownie zagwarantował sobie miejsce wśród kilku procent gimnazjów z najlepszymi wynikami w Polsce.

– Na taki sukces składa się wiele czynników – zaangażowanie i systematyczna praca uczniów, kompetentna kadra pedagogiczna, zwiększony wymiar godzin poszczególnych przedmiotów, ciągłość i spójność kształcenia, ale również indywidualne podejście do uczniów i szereg zajęć dedykowanych ich potrzebom – wylicza dyrektor Szkół Konarskiego dr Kinga Wnuk. – Tegoroczni trzecioklasiści poza osiągnięciami edukacyjnymi wnieśli bardzo dużo pozytywnej energii w życie naszej szkoły, mają głowy pełne pomysłów, a praca z nimi to przyjemność. Zdecydowana większość z nich zamierza kontynuować naukę w naszym liceum, co bardzo nas cieszy.

Sami uczniowie również są dumni z osiągniętych wyników i swojej szkoły.

– W Konarskim rozpoczęłam naukę rok temu i zakochałam się w tej szkole od pierwszego wejrzenia – mówi Marta Jankowska. – Panuje tu bardzo dobra atmosfera, jest wysoki poziom nauczania, mamy świetną bazę dydaktyczną. W takich warunkach nie da się nie uczyć.

– Ja tu dorastałam, to miejsce to jak mój drugi dom – mówi Lena Czerwonka, która uczęszcza tu od przedszkola – Po gimnazjum będę kontynuować naukę w naszym liceum, bo innej szkoły sobie nie wyobrażam. Konarski to nie tylko nauka poszczególnych przedmiotów. To także serdeczne relacje i dbanie o innych.

– Do Konarskiego dołączyłam w pierwszej klasie gimnazjum – mówi Agnieszka Jezierska. – Szkoła poza wysokim poziomem wyróżnia się nowoczesną siedzibą i tym jak wiele się tu dzieje. Warsztaty, konferencje, spotkania, współpraca z obcokrajowcami, zaangażowanie społeczne. Jest też bardzo otwarta na inicjatywy uczniów, a tych u nas nie brakuje.

Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy. Tak wysokie wyniki to nie tylko solidna podstawa do nauki w liceum, ale również najlepsza rekomendacja do edukacji w Konarskim w klasie 7 i 8, które zastąpią obecne klasy gimnazjalne.

Polecamy również