Murawa na wałach

Prawie 14 kilometrów wałów okalających rzekę Kamienną zostało bardzo porządnie wykoszonych i naprawionych. Dodatkowo podobne prace zostały wykonane przy rzekach Modła i Szewnianka. Teraz niska trawa rosnącą na wałach przypomina prawdziwą murawę. Dzisiaj na zaproszenie prezydenta Jarosława Górczyńskiego przebywała w Ostrowcu Anna Koziełło, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych z Kielc oraz pracownicy tej instytucji którzy zapoznali się z postępem prac.

– Nasza gmina partycypowała w kosztach tych inwestycji i podobnie jak w latach poprzednich przeznaczyliśmy na ten cel 50 tysięcy złotych – informuje zastępcą naczelnika Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Zbigniew Bień.– W sumie wykoszenie traw i naprawa wałów przy rzekach: Kamienna, Modła i Szewnianka kosztowało kilkaset tysięcy złotych. Są to inwestycje niezbędne i poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców.

– Prace rozpoczęliśmy w lipcu i potrwają one jeszcze kilka dni- informuje Bożena Paluch ze Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych z Kielc. – Na niektórych odcinkach trawa była wykaszana dwukrotnie. Wały były także naprawiane.

– Mieszkańcy Ostrowca bardzo dobrze pamiętają powodzie jakie nawiedzały nasze miasto, dlatego wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przed tym żywiołem – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Osobiście bardzo dziękuje za prace, które zostały wykonane na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta oraz okolicznych gmin.DSC07421DSC07422DSC07423DSC07424DSC07427DSC07428waly6

Polecamy również