Lekcja z posłem

Już od września, w świętokrzyskich szkołach gościć będą posłowie na Sejm RP z całej Polski, a wszystko za sprawą programu WOSzPOSŁEM – świętokrzyskie, realizowanego przez Zespół Pomocy Koleżeńskiej. W szkołach w naszym województwie odbędą się lekcje Wiedzy o Społeczeństwie, poprowadzone przez… posłów! To oryginalny i innowacyjny sposób, który przybliży młodym ludziom Sejm z zupełnie innej strony, bo kto o nim lepiej opowie, jak nie poseł? A samo spotkanie z politykiem to nie wszystko! Dla najaktywniejszych przygotowano również zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

-Nie każdy ma okazję poznać posła, a co dopiero przebywać w Sejmie RP – my dajemy tą możliwość. W nasz program zaangażowała się m.in. była minister Joanna Mucha, z którą do Sejmu pojedzie kilkadziesiąt osób! Jest to ciekawy sposób na urozmaicenie lekcji wos-u w szkołach, poprzez wizytę takiego polityka. Mamy okazję bliżej poznać funkcjonowanie miejsca, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszego państwa i oczywiście porozmawiać z posłem! – mówi Patryk Stępień, lider organizacji i koordynator programu.

Zespół Pomocy Koleżeńskiej już od kilku lat organizuje eventy i projekty skierowane do młodych ludzi, zachęcając ich do działalności społecznej i wolontariatu. Docierają do szerokiego grona beneficjentów. A wszystko to robią młodzi ludzie, z pasją, którzy starają się zmienić swoje otoczenie i pokazać, jak w ciekawy sposób można spędzić wolny czas.

Zainteresowanie jest duże, a sam program ciekawy, wystartuje on we wrześniu bieżącego roku. Nabór szkół i posłów wciąż trwa.

Polecamy również