Od Prasłowian do Polaków

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na IX edycję festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”, który odbędzie się 11 września 2017r. na terenie Muzeum.eddA5 edd-logo

Impreza organizowana jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w 2017 odbywają się pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa. Dziedzictwo krajobrazu”.

W trakcie trwania imprezy zostanie zaprezentowanych wiele ciekawych stanowisk warsztatowych. Uczestnicy będą mogli wziąć czynny udział w poznawaniu kolejnych elementów życia codziennego w przeszłości.

Dodatkową atrakcją po raz pierwszy zaprezentowaną podczas festynu będzie plenerowy spektakl średniowieczno-jarmarczny pt. „Za siedmioma wiekami” przygotowany przez Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. Spektakl odbędzie się o godz. 10:00 na terenie amfiteatru w muzealnym Archeoparku.

Festyn skierowany jest do wszystkich grup wiekowych, a szczególny nacisk położony zostanie na jego wymiar edukacyjny, dlatego głównym adresatem są dzieci i młodzież szkolna. Wstęp na festyn jest bezpłatny. Festyn rozpocznie się o godz. 9:00.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację grup pod numerami telefonu 41 275 40 83 wew. 29, 783 730 094 lub na adres recepcja@ekomuzeum.pl.

Serdecznie zapraszamy.

Polecamy również