Nocne poszukiwania w lesie

Szczęśliwie zakończyła się prowadzona w nocy akcja poszukiwawcza 70-latka, który wybrał się na grzybobranie i zabłądził w kompleksie leśnym w gminie Kunów. Dzięki natychmiastowym działaniom wszystkich zaangażowanych służb mężczyzna został szczęśliwie odnaleziony.

Wczoraj przed godziną 20:00  dyżurny ostrowieckiej komendy policji został powiadomiony o zaginięciu 70–letniego mężczyzny, mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna około godziny 10;00 wybrał się wraz ze znajomymi na grzybobranie do kompleksu leśnego w Karczmie Miłkowskiej. Znajomi około 13:00 stracili z nim kontakt i do czasu zgłoszenia szukali go na własną rękę.

Po tej informacji, natychmiast do działań poszukiwawczych skierowano kilkudziesięciu policjantów z ostrowieckiej jednostki. W akcji poszukiwawczej brali udział także strażacy ochotnicy i PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po kilku godzinach poszukiwań dzięki zaangażowaniu wszystkich służb przed godziną 2:00 mężczyzna został szczęśliwie odnaleziony a następnie trafił pod opiekę medyczną.

Wspólne działania ostrowieckich policjantów oraz strażaków zawodowych i ochotników zostały zakończone sukcesem.

Polecamy również