TV STASZIC już nadaje… !

tv2

13 października 2017!– ta data przejdzie do historii ostrowieckiego liceum „Staszica” – w tym właśnie dniu został wyemitowany pierwszy odcinek Szkolnej Telewizji 3×8.TV!

Tworzą ją w całości uczniowie Liceum „Staszica” – młodzi pasjonaci telewizji, filmu tv staszioc tv1i szeroko pojętego dziennikarstwa. Pomysł dojrzewał kilka miesięcy, aż wreszcie udało się zrealizować plany i poniekąd marzenia. Twórcy TV Staszic nie ograniczają się wyłącznie do prezentowania tego, co dziej się w szkole. Wychodzą z kamerą do ludzi, realizując sądy uliczne, biorą udział w wydarzeniach kulturalnych odbywających się w mieście i okolicach, wreszcie przygotowują relacje z wycieczek i szkolnych wyjazdów. Są wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego – czego przykład znaleźć można w pierwszym wyemitowanym programie. Tym razem – jak czytamy w metryczce pierwszego odcina programu – zdaliśmy relacje m.in. z turnieju Bewitched oraz Basket Day Ostrowiec, spytaliśmy ostrowczan o ich wspomnienia związane z nauczycielami, dowiedzieliśmy się, jakie filmy można było obejrzeć podczas XVIII Festiwalu Filmowego w kinie „Etiuda” oraz pokazaliśmy jak wybornie bawiły się pierwszaki podczas integracji.

Fundament TV Staszic tworzy dwoje uczniów: Kacper Stachurski z klasy 3 D – pomysłodawca utworzenia telewizji szkolnej, zdeterminowany młody człowiek, który wie, jak realizować zamierzone cele. Równie ważną osobą jest Kinga Chrzanowska także uczennica klasy 3 D – znakomita zarówno w roli redaktora, a zarazem operatora i montażysty, która wykazuje się niezwykłą fachowością w tym, co robi. Dzięki niej materiał telewizyjny przybiera profesjonalną formę.

Materiały z działań TV Staszic – 3×8 znaleźć można na portalu YOU TUBE (w całości pierwszy odcinek) oraz na Fanpagu: (można tam na bieżąco śledzić relacje z podejmowanych działań i nowe wspaniałe pomysły – m.in. konkurs przygotowany z „Ostrowiecką Pączkarnią”.

Ekipę TV Staszic – 3×8 tworzą:

Kacper Stachurski, Kinga Chrzanowska, Oskar Szot, Krzysztof Stawiarski, Dominika Rak, Dominika Tomaszewska, Katarzyna Pardak, Wiktoria Traczyńska, Aleksandra Mazurek, Jakub Ordzianowski, Michał Cieślik. Opiekunem projektu jest pan Wojciech Szymański – nauczyciel języka polskiego.

Poniżej podajemy linki do stron, gdzie znajdziecie wszystko o TELEWIZJI STASZIC:

https://www.youtube.com/watch?v=tzVc0k06oOM

https://www.facebook.com/tvstaszic/

Wojciech Szymański

Polecamy również