Konkurs „Yes I Can”

zdjęcie _PSP 5

Ubiegły tydzień minął w ostrowieckich szkołach podstawowych pod znakiem języka angielskiego za sprawą Miejskiego Konkursu „Yes I Can”, który patronatem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Celem konkursu jest zachęcanie młodych ludzi do nauki języka angielskiego i sprawdzania swoich umiejętności na tle uczniów z innych placówek publicznych i niepublicznych. Trzy etapy konkursu, rozłożone na cały rok szkolny mają wyłonić najbardziej uzdolnione językowo dzieci. W związku z tym, organizator, Wydział Edukacji i Spraw Społecznych zdecydował się zaprosić do konkursu wszystkich uczniów z klas I – VII. „Za nami już pierwszy etap – klasowy, w efekcie którego poznamy po trzech najlepszych uczniów z każdego oddziału. Uczniowie ci zostaną zakwalifikowani do etapu drugiego –szkolnego, który podzielony będzie na następujące kategorie wiekowe – klasy I-II, III-IV, V-VI oraz VII”, wyjaśnia Marta Dobrowolska – Wesołowska, główny koordynator konkursu. Jak informuje organizator, etap drugi odbędzie się w marcu 2018 roku, zaś etap trzeci – międzyszkolny – na przełomie kwietnia i maja 2018 roku. Gala Laureatów, w trakcie której wręczone zostaną nagrody zaplanowana jest na połowę maja 2018 roku.

Miejski Konkurs Językowy to duże przedsięwzięcie, które angażuje nauczycieli języka angielskiego do wspólnej pracy. „W każdej placówce wytypowano dwóch nauczycieli, którzy zostali powołani na Szkolnych Koordynatorów Konkursu. Zostaliśmy zaproszeni przez organizatora do konsultacji, powierzono nam również zadanie koordynowania całości przedsięwzięcia w naszych szkołach. W etapie trzecim wszyscy zasiądziemy w komisjach konkursowych”, wyjaśnia Anna Pronobis, nauczyciel języka angielskiego w PSP nr 3.„zdjęcie 2_PSP 3 zdjęcie 2_PSP 5zdjęcie_PSP 3

-Pozycja języka angielskiego we współczesnym świecie jest dominująca i bezapelacyjna. Jest to najbardziej popularny i powszechny środek komunikacji, wykorzystywany w bardzo wielu obszarach, poczynając od nauki, po biznes, kulturę czy dyplomację. Jestem przekonany, że każda forma zachęcenia młodych ludzi do nauki tego języka, do poszerzania wiedzy jest cenna, a Miejski Konkurs angażujący wszystkie placówki i wszystkie chętne dzieci jest na to bardzo dobrym sposobem”, podkreśla Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

Polecamy również