Maluchy przyszłości

mp1

Niepubliczne Przedszkole Smyk rozpoczyna przygodę z programowaniem! Święty Mikołaj zostawił Smykom wyjątkowy prezent – dużą kolorową paczkę pełną baloników, a wśród nich ukryty… edukacyjny robot Photon.

O tym, że programowanie ma dużo zalet i warto go uczyć od najmłodszych lat mówi się i pisze coraz więcej. Programowanie uczy logicznego myślenia i poszukiwania rozwiązań, przybliża podstawowe pojęcia matematyczne, rozwija kreatywność i zdolność koncentracji.

– Myśl o wprowadzeniu programowania w przedszkolu pojawiła się w związku z bardzo dobrym doświadczeniem w naszych szkołach, gdzie w ubiegłym roku szkolnym, po wcześniejszym pilotażu, wprowadziliśmy programowanie jako obowiązkowy element zajęć informatyki – wyjaśnia dyrektor Niepublicznego Przedszkola Smyk i Szkół Konarskiego Kinga Wnuk – Pozytywne efekty pracy w oparciu o fantastyczne rozwiązania LEGO WeDo 2.0 i LEGO Mindstorms EV3 oraz duże zainteresowanie wśród uczniów skłoniło mnie do poszukania propozycji dedykowanej przedszkolakom. I znalazłam Photona – prostego, intuicyjnego w obsłudze robota, który ma trzy poziomy zaawansowania dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Dużym plusem dla kadry jest również proponowany zestaw scenariuszy zajęć, które szczególnie na początku drogi są bardzo przydatne. Po wdrożeniu jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia, a tej najmłodszym nie brakuje.

Robot Photon wyposażono w sensory, które pozwalają mu m.in. widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, zmieniać i rozpoznawać kolory, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu świetnie radzą sobie z nim dzieci w wieku przedszkolnym.mp2 m3 mp4mp5

– -Bardzo się cieszymy, że Photon zagościł na dobre w Niepublicznym Przedszkolu Smyk w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wyjątkowy robot w tak wyjątkowym miejscu będzie na pewno czuł się dobrze. Aktywność tej placówki obserwujemy od dawna, ponieważ model jej działania jest bardzo inspirujący i bliski naszym wyobrażeniom o przedszkolu idealnym – mówi Maciej Barański, menedżer ds. komunikacji marketingowej w Grupie MAC S.A., firmie która jest właścicielem m.in. marki MAC Technologie odpowiedzialnej za wyłączną dystrybucję edukacyjnej wersji Photona na terenie Polski.

Pierwsze zajęcia z podstaw programowania już się odbyły i jak można się domyślać bardzo się spodobały. Od stycznia zostaną na stałe wpisane do programu zajęć i będą realizowane cyklicznie w kilkuosobowych grupach. Jeżeli pomysł się przyjmie, przedszkole Smyk planuje zakup kolejnych robotów, tak żeby docelowo w komfortowych warunkach mogła pracować jednocześnie większa grupa małych Smyków.

 

 

 

Polecamy również